İşte bu hafta vizyona girecek filmler (20.01.2022)

Türkiye'de bu hafta sinema salonlarında Emmanuel Carrere'nin yönettiği Ayrı Dünyalar, Garth Jennings'in üstlendiği animasyon film Şarkını Söyle'nin devam filmi Şarkını Söyle 2 ve Tim Fehlbaum'un yönetmen koltuğunda oturduğu film Koloni, izleyicilerle buluşacak.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Ocak 2022 11:14
İşte bu hafta vizyona girecek filmler (20.01.2022)

 AYRI DÜNYALAR 

 

 

Emmanuel Carrere'nin yönettiği, Juliette Binoche, Helene Lambert ve Louise Pociecka'nın başrollerinde oynadığı "Ayrı Dünyalar" izleyici ile buluşacak.

Cannes Film Festivali'nde "Yönetmenlerin On Beş Günü" bölümünün açılışında gösterilen yapım, Fransız gazeteci Florence Aubenas'nın kimliğini gizleyerek çalıştığı günleri ve gözlemlerini anlattığı kitabı Le Quai Ouistreham'dan esinlenilerek sinemaya aktarıldı.

Başka Sinema dağıtımıyla vizyona taşınan filmde, Fransa'da sosyal adaletsizlik ve gelecek kaygısıyla ilgili bir kitap yazmaya hazırlanan tanınmış yazar Marianne Winckler'in gerçek kimliğini ifşa etmeden ülkenin kuzeyine gidip temizlik işçiliği yapan kadınlara katılması, böylece sosyal görünmezlik ve geçim kaygısını şahsen deneyimlemesi anlatılıyor.

Vizyon Tarihi: 21.01.2022

Süre: 106 dakika 

Tür: Dram

ŞARKINI SÖYLE 2 

 

Yönetmenliğini Garth Jennings'in üstlendiği animasyon film "Şarkını Söyle 2", gerçekleştirdikleri şovlarla yerel bir başarıya ulaşan Buster Moon ve arkadaşlarının, gözlerini daha büyük bir amaca dikip büyük bir sahne olan Crystal Tower Tiyatrosu'nda yeni bir şov düzenleme çabalarını anlatıyor.

Vizyon Tarihi: 21.01.2022

Süre: 110 dakika

Tür: Müzikal komedi

KOLONİ 

 

Nora Arnezeder, Lain Glen, Sarah-Sofie Boussnina ve Sope Dirisu gibi isimlerin rol aldığı "Koloni" gerilim ve bilim-kurgu meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Tim Fehlbaum'un yönetmen koltuğunda oturduğu film, küresel bir felaket nedeniyle dünyanın insanlar için yaşanmaz bir hale gelmesinin ardından sadece birkaç kişinin uzay gemileriyle "Kepler 209" gezegenine gidip dünyadaki yaşamın yeniden mümkün olup olmadığının araştırılması için bir uzay kapsülünü dünyaya gönderme mücadelesini konu ediniyor.

Vizyon Tarihi: 21.01.2022 

Süre: 104 dakika

Tür: Bilim Kurgu, Dram 

 

KAYNAK: Anadolu Ajansı