Haluk Levent’ten sanatçılara destek kampanyası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'kademeli normalleşme' kararı sonrasında eğlence sektörünün açılmamasına tepki gösteren sanatçılar için kolları sıvayan Haluk Levent kampanya başlattı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Haziran 2021 10:23
Haluk Levent’ten sanatçılara destek kampanyası

Haluk Levent, kurucusu olduğu Ahbap Platformu’yla birlikte salgın döneminde işsiz kalan müzisyenlerin 400 liraya kadar olan elektrik, doğalgaz ve su faturalarını ödeyeceğini duyurdu. Levent'in, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Müzisyenler! Ödenmemiş su, elektrik ve doğalgaz faturanız varsa bizlere başvuru yapın. 400 TL’ye kadar olan faturalarınızı ödeyeceğiz. (Bugün Saat 14.30 da başvuru açacağız) Ayrıca bir heyet oluşturup kalıcı bir çözüm için Ankara’ya gideceğiz. Hepimiz zor durumdayız. Sevgili Müzisyenler! Sevgili sahne emekçileri! Rodi, sesçi, ışıkçı kardeşlerim. 400 TL’ye kadar olan faturalarınız için aşağıdaki linkten başvurunuzu yapabilirsiniz.

https://ahbap.org/yardim/237d300d

Çözüm için, konserlerimiz için Ankara’ya gitmek istediğimizi belirtmiştik. Birçok sanatçı dostumuz aradı. Hepsine teşekkür ediyoruz. 5 kişilik ekip oluşturduk.

Burhan Şeşen, Ceylan Ertem, Gripin ve Manga ile birlikte tüm sahne emekçileri için çözüm arayacağız.”

1 Haziran itibariyle yürürlüğe giren 'kademeli normalleşme' kararları kapsamında sanatçılar ve eğlence sektörü için herhangi bir adım atılmamasına sanatçılar tepki gösterdi.

0a3a60fe-945e-4966-b6bd-1ad4dfc4bfb1-w.jpg