Emin Alper'den, Cannes'da Çiğdem Mater'e selam

Emin Alper imzalı "Kurak Günler" filmi, dünya prömiyerini Cannes'da yaptı. Gösterimin ardından konuşan Alper, Çiğdem Mater'e selam gönderdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Mayıs 2022 17:14

Son filmi Kurak Günler’in Cannes Film Festivali’ndeki gösteriminin ardından konuşan yönetmen Emin Alper, Gezi Davası’nda 18 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanan yapımcı Çiğdem Mater'e selam gönderdi. Alper, "Meslektaşımız ve filmimizin ortak yapımcılarından biri olan Çiğdem Mater'e teşekkür ederim. Şu an bizimle değil, çünkü kendisi gülünç bir dava sonucu hapse atıldı. Bizimle olmasa da aklımız ve kalbimiz onun yanında" dedi.

Sonbaharda Türkiye'de vizyona girecek

Bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alan filmin başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşıyor. Yardımcı rollerde ise Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz yer alıyor.

Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı filmin Türkiye’de sonbaharda vizyona girmesi planlanıyor.