Altın Portakal'da 'Türkiye'nin Oscarları' sahiplerini buldu: Kimler ödül kazandı?

Antalya'da bu yıl 58'incisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali, HalkTV ekranlarından canlı yayınlandı. Festivalin ödül töreni kırmızı halıdaki şıklık yarışıyla başlarken düzenlenen gecede, "Türkiye'nin Oscar"ları sahiplerini buldu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Ekim 2021 02:44
Altın Portakal'da 'Türkiye'nin Oscarları' sahiplerini buldu: Kimler ödül kazandı?

58'inci Antalya Altın Portakal Film Festivali ulusal uzun metraj film yarışmasında En İyi Film Ödülü 'Okul Tıraşı' filminin oldu.

Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü, 'İki Şafak Arasında' filminin oldu.

Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü, 'Anadolu Leoparı' filmine verildi.

En İyi Yönetmen ödülü 'Kerr' filmiyle Tayfun Pirselimoğlu’na verildi.

Cahide Sonku Ödülü, cast direktörleri Ezgi Baltaş ve Feride Çiçekoğlu’na verildi.

En İyi Senaryo Ödülü’nü, ‘Okul Tıraşı’ filmiyle Ferit Karahan ve Gülistan Acet aldı.

En İyi Kadın Oyuncu

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü, ‘Zuhal’ filmiyle Nihal Yalçın aldı.

En İyi Erkek Oyuncu

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü, ‘Kafes’ filmiyle Tarhan Karagöz aldı.


En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü'nü, ‘Bağlıklık Hasan’ filmiyle Özgür Eken kazandı.

En İyi Müzik Ödülü ‘Kerr’ filminin müzikleriyle Nicos Kypourgos'a verildi.

En İyi Kurgu Ödülü, ‘Okul Tıraşı’ filmiyle Ferit Karahan, Hayedeh Safiyari ve Sercan Sezgin’e verildi.

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü, ‘Anadolu Leoparı’ filmiyle Billur Turan’ın oldu.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü, ‘İki Şafak Arasında’ filmiyle Nezaket Erden ve Kafes filmiyle Özay Fecht’e verildi.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü, ‘İki Şafak Arasında’ filmiyle Erdem Şenocak’ın oldu.

Ulusal kısa metraj film yarışma ödülleri

Övgüye Değer Ödülü,‘Rewşen’ filmiyle yönetmen Musab Tekin aldı.

Kısa Film Jüri Özel Ödülü’nü Ali Tansu Turhan ‘İkinci Gece’ filmiyle aldı.

En İyi Kısa Film Ödülü’nü, ‘Siz Biraz Uzak Kaldınız’ filmiyle yönetmen Elif Refiğ aldı.

Ulusal belgesel film yarışması

Övgüye Değer Ödülü'nü, ‘Acı ve Tatlı’ filmiyle Didem Şahin aldı.

Belgesel Film Jüri Özel Ödülü'nü, ‘Bekleyiş’ filmiyle yönetmen Aslı Akdağ aldı.

En İyi Belgesel Film Ödülü’nü, ‘Her Şey Dahil’ filmiyle Volkan Üce aldı.

Uluslararası uzun metraj film yarışması

En İyi Uluslararası Film Ödülü,‘Clara Roquet Libertad’ filmine verildi.

En İyi Yönetmen Ödülü, ‘Aurora’ filmiyle Paz Fabrega’nın oldu

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, ‘Aile’ filmiyle Claudia Grob’un oldu.

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, ‘Titanik’i Seyretmek İstemeyen Kör Adam’ filmiyle Petri Poikolainen’e verildi.