Mithat Sancar: HDP'ye yapılan saldırı planlıdır

Halk TV'de Liderler Özel programına katılan HDP Eş Genel Başkanı Prof. Dr. Mithat Sancar; HDP'ye yönelik saldırıları değerlendirdi. Sancar, "HDP'ye yapılan bu tür saldırılar planlıdır" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Aralık 2021 21:40

Halk TV'deki Suat Toktaş ile Liderler Özel programına katılan HDP Eş Genel Başkanı Prof. Dr. Mithat Sancar; gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul’da HDP Bahçelievler İlçe Başkanlığı binasında bir kişi tarafından saldırıda bulunuldu.

İstanbul Valiliği’nden HDP Bahçelievler binasındaki saldırıya ilişkin yapılan açıklamada "Şahıs gözaltına alınmış, 2 adet kurusıkı tabanca ve 6 adet kurusıkı tabanca mermisi ele geçirilmiştir" denildi.

Toktaş'ın konuğu olan Sancar, ilçe binasına yapılan saldırıyı değerlendirdi. Sancar, "Saldırının münferit olduğunu düşünmüyoruz. Planlı bir saldırıdır. Geçmişte yaşadıklarımız bu düşüncemizin kanıtıdır.

Yakın zamandan bir örnek vermek gerekirse Deniz Poyraz cinayeti bunun en açık kanıtıdır. Saldırılar gözdağı vermek ve sindirmek için semboller seçerek yapılıyor." dedi.

"Saldırıların sorumlusu iktidardır" diyen Sancar, "Özellikle hedef gösteren açıklamalarıyla İçişleri Bakanı saldırıların birinci dereceden sorumlusudur" ifadelerini kullandı.