Erdoğan'ın kürsüye çıkardığı çocuğun dayısı konuştu: Doğru bulmuyorum

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Trabzon'da sahneye çıkarttığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için "hain" diyen çocuğun TBMM'de memur olarak çalışan dayısı Kemalettin Aydın halktv.com.tr'ye konuştu. Aydın, "Ben bir tarafım. Bunu herkes bilir. Ancak bir kişiye hakaret etmeyi doğru bulmuyorum" dedi. Çocuğun annesinin ise Trabzon Kredi Yurtlar Kurumu'nda çalıştığı öğrenildi.

Dayı Kemalettin Aydın yeğeninin kürsüye çıkması nedeniyle üzgün olduğunu belirterek, "Ben bir tarafım evet. Ama beni tanıyanlar bilir. Kimseye saygısızlık asla yapmam. Doğruda bulmam" dedi. Yeğeninin kürsüdeki konuşmasının ardından sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilen fotoğrafını, "Yarından itibaren babam gelecek. Çok şükür babamı çıkaracaklar" şeklinde bir yazı ile paylaşmasına ilişkin de konuşan Aydın, "Çocuğun babası hükümlü. Adam yaralamaktan içeride. 11 yıldır içeride. Yakın tarihte de çıkamaz. Baba düşkünü bir çocuk. Çocuğa vaat edilen bir şey yok" diye konuştu.

"Sizi ve kız kardeşinizi Trabzon Milletvekili Salih Cora'nın işe aldığı iddia ediliyor, doğru mu?" şeklindeki sorumuza ise, "Yalan. Anne 6-7 yıldır aynı işte çalışıyor. Ben bugüne kadar çok sayıda CHP'li işe aldırdım. Taraf olduğum için burada değilim" ifadelerini kullandı.

6 suçtan sabıkalı

Çocuğun babası Bülent Gürsoy'un bir silahla yaralama olayına karıştığı, bir kişiye hedef almasına karşın seken kurşunların 6 kişiye isabet etmesi her kişi için ayrı ayrı ceza aldığı öğrenildi. Ayrıca babanın 6 suçtan sabıkalı olduğu, dosyalarına ise milletvekili Salih Cora'nın sahibi olduğu hukuk ofisinin baktığı bilgisi edinildi. Hukuk bürosundan yapılan açıklamada ise 2007 yılında kendisi için bir dilekçe yazdıklarını ancak yaralamaya ilişkin dosyanın avukatlığını üstlenmediklerini belirttiler.

Etiketler :