Yeni parti kulisleri alev alev! ANAP ve DYP'liler...

Yeni parti kulisleri alev alev! ANAP ve DYP'liler...
Yerel seçimlerden sonra kurulması beklenen siyasi parti iddialarına bir yenisi daha eklendi. Söz konusu oluşumda; DYP ve ANAP’ın sembol isimlerinin yer alacağı öne sürüldü.

Hükümete yakınlığı ile bilinen gazeteci Abdülkadir Selvi, yerel seçimlerin ardından kurulacağı iddia edilen yeni siyasi partiler hakkında açıklamalarda bulundu. Selvi, CNN Türk’te katıldığı Gece Görüşü isimli programda, Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın çalışmalarının yeni bir siyasi oluşum yolunda gittiğinin açıkça görüldüğünü vurguladı.

O PARTİ DE MERKEZ SAĞDA OLACAK

Abdullah Gül ve Ali Babacan eksenli bir partinin yanında, Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde bir oluşumun daha olacağını ifade eden Selvi, ANAP ve Doğru Yol Partili olduğu bilinen siyasetçilerin de merkez sağ için yeni bir siyasi parti kurma hazırlığında olduğunu öne sürdü.

GÜL VE DAVUTOĞLU’NA İHANET VURGUSU

Selvi; Gül, Babacan ve Davutoğlu’nun yeni bir parti kurması durumunda, AKP ve Erdoğan’ın yanı sıra muhafazakar kesimleri de karşılarına alacaklarını iddia ederken, “Çok açık ve net söylüyorum bu yeni parti oluşumları, merkez sağ ve AKP tabanı Erdoğan’a ihanet hareketi olarak görülür. Bunu yapanlar şimdiye kadar ki kazandıkları siyasi itibarlarını kaybederler” ifadelerini kullandı.