Yeni bir sorumuz oldu... Sezgin Baran Korkmaz gri pasaportla mı çıktı?

Avusturya’da tutuklanan ve hem ABD hem de Türkiye tarafında iadesi istenen Sezgin Baran Korkmaz hakkında gazeteci Ali Gülen çok konuşulacak bir iddiayı gündeme getirdi. Korkmaz'ın Avrupa'ya gri pasaport ile çıkmış olabileceğini dile getirdi...

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Haziran 2021 21:24

Türkiye’de hakkında kara para soruşturması başlatıldıktan sonra yurtdışına çıkan ve bir daha dönmeyen SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz Avusturya’da tutuklandı. ABD ve Türkiye adli makamlarının iade talebinde bulunduğu Korkmaz için Avusturya mahkemelerinin vereceği karar bekleniyor.

Gazeteci Ali Gülen, HalkTV ekranlarında yayınlanan Özlem Gürses ile Kayda Geçsin programında Korkmaz dosyasının detaylarını anlattı. Davayı Viyana'da takip eden Ali Gülen çarpıcı bir iddia ortaya attı. Sezgin Baran Korkmaz'ın Türkiye'den gri pasaportla mı çıktığını soran Ali Gülen şunları ifade etti:
"Bu önemli bir soru. Çünkü eğer burada oturma statüsü yoksa gri pasaport dışında bir pasaportla çıkmış olamaz. Çünkü burada uzun süre kalamaz bu durumda. Oturum yasalarını ihlal eder. Yani yeşil pasaportla çıkmış olsa 3 aydan fazla kalamaz. Normal pasaportla, normal vizeyle çıkmış olsa yine 6 ay 9 ay kalmış olamaz. Türkiye'den çıkış durumuna iyi bakmak lazım"