Yarkadaş: AKP ve MHP Flört Ediyor

Yarkadaş: AKP ve MHP Flört Ediyor
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP örgütlerine teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor.Barış Yarkadaş, bugün CHP Tuzla İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Burada CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Çelik, gençlik kolları...

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP örgütlerine teşekkür ziyaretlerini sürdürüyor.

Barış Yarkadaş, bugün CHP Tuzla İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Burada CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Çelik, gençlik kolları ve kadın kollarına teşekkürlerini sundu. Yarkadaş ve teşekkür ziyaretine katılan partililer daha sonra kahve içip sohbet ettiler.

CHP'li Yarkadaş burada yaptığı konuşmada partililere sürece ilişkin bilgi verdi.

"MHP AKP İLE KOALİSYONA KAPI ARALADI"

Barış Yarkadaş şöyle konuştu: "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, parti tabanımızın hassasiyiteni biliyor ve ona göre hareket ediyor. Sayın Kılıçdaroğlu da AKP ile koalisyon yapılmasına sıcak bakmıyor. Partimizin yol haritası örgütlerimziden alınan görüşlerle birlikte oluşturuluyor. Ancak Ankara'da bizim dışımızda da denklemler var. Örneğin MHP, AKP ile işbirliğine kapı araladı. Flörtleri gayriresmi bir şekilde başladı.

MHP koalisyona girme şartı olarak AKP'den 6 bakanlık, 2 başbakan yardımcılığı ve Meclis Başkanlığı'nı talep ediyor. Uzlaştıkları takdirde Meclis Başkanı'nın MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel olması öngörülüyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kafasında Meclis Başkanı olarak Ruhsar Demirel var. Önümüzdeki günlerde bu tablo biraz daha netleşir.

Bizim bu bağlamda sakin ve sabırlı davranarak, iktidar olabilme fırsatını yakalamamız gerekiyor. Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'yi iktidar yapacak tüm formüller üzerinde büyük bir hassasiyetle çalışıyor." dedi.