Yandaş Medyada Tasfiye Başladı

Yandaş Medyada Tasfiye Başladı
Yandaş medyada seçim sonrası beklenen tasfiye başladı. Yiğit Bulut'un yetkileri sınırlandırılıyor.Passport Media isimli Twitter hesabından iktidar medyası ile ilgili bomba iddialar ortaya atıldı. Sabah gazetesi yazarı Sevilay...

Yandaş medyada seçim sonrası beklenen tasfiye başladı. Yiğit Bulut'un yetkileri sınırlandırılıyor.

Passport Media isimli Twitter hesabından iktidar medyası ile ilgili bomba iddialar ortaya atıldı. Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir’in işine HDP’ye oy verdiği için son verilmediğini belirten Passport Media, Show TV’de program yapan Melih Altınok’un ise programına son verilme nedeninin koalisyon olmadığını ileri sürdü.

Star gazetesi, Yeni Şafak, Sabah gazetesi, Yiğit Bulut, İbrahim Karagül, Nuh Albayrak, Erdal Şafak gibi önemli isim ve kurumlar hakkında iddialarda bulunan Passport Media, Twitter hesabına şunları yazdı:

1. Son zamanlarda HDP’ye oy vereceğim diye algı yaratan SABAH Yazarı S.Y.’nin bileti kesildi.

2. S.Y.’nin bileti oy vermesinden dolayı değil, yayına çıkardığı bir konuk adına kanaldan aldığı duygusal bir olaydan dolayı kesildi.

3. Mehmet Metiner, Yiğit Bulut’a artık ekrana çıkmama yasağı getirildi.

3. İcra Kurulu Başkanı Cengiz Özdemir’in bileti kesildi, yakında kendisine tebliğ edilecek.

4. Sabah Özel İstihbarat bürosu kapatılacak. Abdurrahman Şimşek ve Ferhat Ünlü başka birime transfer olacak.

5. Star Medya Grubu küçülmeye gidiyor. İşten çıkarılacak isimlerin listesi hazırlandı. Yakında tebliğ edilecek.

6. Star Medya Grubuna nüfuz eden Yiğit Bulut’un bütün imkanları elinden alındı. Bulut, sadece ekonomi alanında Saray’da isthdam edilecek.

7. Star GYY Nuh Albayrak devam edecek. Kısa süre sonra GYY’liğine Ersoy Dede getirilecek.

8. Kediciklerden devşirme ve kancalı C.K. ise kısa sürede yazılarına devam edecek ama tasfiye edilecek isimler arasında.

9. Köşe yazarlarının büyük kısmı küçük çaplı yayın organlarına transfer edilecek. Akademik ağırlıklı yazar ve programlar yapılacak.

10. Yeni Şafak’ta da büyük bir operasyon olacak. GYY İbrahim Karagül, süreci iyi yönetemediği için görevden alınacak.

11. Yeni Şafak Gazetesi’nde iki yazarın bileti kesildi. Ankara Temsilcisi değişecek. Patronlarınızdan çalmayacaktınız, belinize hakim olacaktınız. İhanet etmeyecektiniz. Güç şımarıklığına kapılmayacaktınız!

1. Sabah GYY Erdal Şafak emekli ediliyor. Yerine Ankara Temsilcisi Okan Müdderisoğlu getiriliyor. A Şimşek ve F. Ünlü ise ödüllendiriliyor

2.Melih Altınokun kovulma nedeni koalisyon değil.Kendisi ile ilgili CİNER’e bir dosya gitti.Dosyanın içeriği bizde kalsın.TARAF dönemine ait.