Türkiye Gazeteciler Sendikası'ndan SETA raporu hakkında suç duyurusu

Türkiye Gazeteciler Sendikası'ndan SETA raporu hakkında suç duyurusu

TGS, SETA raporu ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), hükümete yakın düşünce kuruluşu SETA'nın "Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları" raporu ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

TGS'nin başvurusunda, raporun "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu" işlediği savunuldu.

Raporda, gazetecilerin meşru olan ilişkilerinin gayri meşru gibi gösterilmeye çalışıldığı belirtiliyor.

TGS'nin suç duyurusu başvurusunda, SETA raporunun yayımlanması ile aynı zamanda "kişisel verilerin kaydedilmesi suçunun işlendiği" de savunuluyor.

Raporu iki araştırmacı ile birlikte hazırlayan SETA'nın Toplum ve Medya Araştırma Direktörü İsmail Çağlar, Takvim Gazetesi'ndeki köşesinde raporu savundu ve şunları yazdı:

"Saldırıyorlar çünkü sobelendiler. Yaptıklarının gazetecilik olmadığının açık seçik gösterilmesinden rahatsız oldular. Kendi çapında saygınlığı olan uluslararası medya kuruluşlarının Türkiye uzantılarının marjinal ideolojilerce esir alındığının gösterilmesi hoşlarına gitmedi. Sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz!." "Saldırıyorlar çünkü sobelendiler. Yaptıklarının gazetecilik olmadığının açık seçik gösterilmesinden rahatsız oldular. Kendi çapında saygınlığı olan uluslararası medya kuruluşlarının Türkiye uzantılarının marjinal ideolojilerce esir alındığının gösterilmesi hoşlarına gitmedi. Sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz!"

İlgili Haberler