TEOG Sonuçları Sorgulama Sayfası! YEP Sonuçları İçin Tıkla!

TEOG Sonuçları Sorgulama Sayfası! YEP Sonuçları İçin Tıkla!
Mahkemeden karar çıkması ile TEOG sonuçları ilan edildi! İşte TEOG sonuçları sorgulama sayfası ve YEP ile tercih dönemi ile ilgili detaylar...Mahkemelik olan TEOG sorusu ile ilgili karara varılınca beklendiği gibi bugün TEOG sonuçları...

Mahkemeden karar çıkması ile TEOG sonuçları ilan edildi! İşte TEOG sonuçları sorgulama sayfası ve YEP ile tercih dönemi ile ilgili detaylar...

Mahkemelik olan TEOG sorusu ile ilgili karara varılınca beklendiği gibi bugün TEOG sonuçları ilan edildi. YEP yani yerleştirme esas puanları ile öğrenciler okullar arasından tercih yapacaklar. Peki TEOG sonuçları nasıl öğrenilir? MEB’in yönergelerine göre TEOG sonuçları e-okul sayfasından öğrenilebiliyor. Söz konusu TEOG sorgulama sayfasına aşağıdaki alandan erişebilirsiniz:

TEOG SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI (E-OKUL)

MEB, TEOG TERCİHLERİ İÇİN DANIŞMANLIK HİZMETİ VERECEK

TEOG sonuçlarının açıklanması ile sıra geldi okul tercihlkerine. MEB bu sene 6-16 Temmuz’daki tercih döneminde, öğrencilere ve velilere, danışmanlık hizmeti verileceğini açıkladı. MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada,TEOG sistemine ilişkin öğrencilerle yaptıkları geniş kapsamlı toplantılarda, öğrencilerin tercih döneminde kapsamlı rehberlik ve danışmanlık hizmeti alma taleplerinin bulunduğunun tespit edildiğini belirtti.

Bu talebi dikkate alarak, 81 ilde tercih danışmanlığı komisyonlarının oluşturulması için çalışmalara başladıklarını anlatan Güngör, komisyonların tüm Türkiye genelinde kurulacağını ve bu yönüyle ilk olacağını söyledi.

“7 bin 328 öğretmen görevlendirildi”

Komisyonlarda verilecek danışmanlık eğitimi için şubatta 100 formatör öğretmenin yetiştirildiğini, bu öğretmenlerin de 12 bin 899 rehber öğretmene eğitim verdiğini ifade eden Güngör, şu bilgileri verdi:

“Mayısta illere yazı göndererek, illerde tercih döneminde hizmet verecek komisyonlar oluşturmalarını istedik. Bu kapsamda, Türkiye çapında 2 bin 51 komisyon oluşturuldu. Bu komisyonlarda, öğrencilerimize tercih dönemi olan 6-16 Temmuz’da danışmanlık hizmeti verecek 7 bin 328 öğretmen görevlendirildi.”

Komisyonların mesai saatlerinde çalışacağını dile getiren Güngör, ulaşımı zor olan yerlerde de mobil komisyonların oluşturulacağını kaydetti.