Şentop: Kimin kimin adamı olduğunu herkes biliyor

Gazeteci İbrahim Haskaloğlu'nun tutuklanmasının ardından, AKP'ye yakınlığıyla bilinen 'Cumhur Frankfurt' adlı hesaba tepki gösteren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, konuyla ilgili konuştu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Nisan 2022 02:03
Şentop: Kimin kimin adamı olduğunu herkes biliyor

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun tutuklanmasının ardından, AKP'li isimlere yakınlığıyla bilinen 'Cumhur Frankfurt' adlı hesaba sosyal medya üzerinden tepki gösteren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, konuya ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile AKP'ye yakınlığıyla bilinen 'Cumhur Frankfurt' adlı hesap arasında, İbrahim Haskoloğlu'nun tutuklanmasının ardından Twitter'da karşılıklı atışma yaşandı.

Şentop, Meclis Bahçesi, Çocuk Bahçesi Etkinliği' alanının açılış töreninin ardından gazetecilere konuya ilişkin konuşarak “Ankara küçük yer. Kimin kiminle olduğunu, kimin kimin adamı olduğunu, kimin kimin sahibi olduğunu herkes biliyor. Akşam sosyal medya saldırısıyla karşılaşınca milletvekili arkadaşlarımdan arayanlar oldu. Dediler ki ‘Cevap verme, sahibiyle görüş' dediler. Ama onu uygun bulmam. Ben, düz siyaset yaparım. Hz. Ali’nin bir sözü vardır, ‘En büyük hile, hilesizliktir’ der. Dolayısıyla hile bana çok uzaktır” ifadelerini kullandı.

Şentop, yaşanan tartışmayla açıklamasını şu sözlerle noktaladı:

Daha önce buralarda bunlara cevap vermek gibi bir tutumum olmadı. Ama bu konuyu kapatmam. Herkes siyaset yapacak olursa bunu düzgün bir şekilde, bizim siyasi geleneğimize uygun bir şekilde yapmalı. Aynı siyasi görüştenmiş gibi davranarak bazı yerlere cevap yetiştirerek, kendilerince güç eldi ettiğini düşünenler bunu şahsi çıkarları için kullanmaya yöneliyorlar.

'Parti içerisinde tartışma var mı?'

“Parti içerisinde tartışma mı var?" şeklinde yöneltilen soruya, “Hayır öyle bir şey yok. Bunlar parti içerisinden değil” yanıtını veren Şentop “Sizi arayıp özür diledi mi sorusuna” ise “Hayır” yanıtını verdi.

Ne olmuştu?

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile sosyal medyaya yansıyan fotoğraflarını hatırlatan "Cumhur Frankfurt" adlı hesap kullanıcısı Meclis Başkanı Şentop’u Twitter’da etiketleyerek “Arkadaşa tütün ve temiz don lazımmış” demişti. Bu ifadelere tepki gösteren Şentop ise “Cumhur Frankfurt. Terbiyesizlik yapma. Trollerle muhatap olmadım bugüne kadar. İlk defa bozuyorum prensibimi. Ama suret-i haktan görünüp iç operasyon çekenlere gereken cevabı vermek icab ediyor bazen” mesajını yayınlamıştı.