Peker'in kardeşi gözaltına alındı

Peker'in kardeşi gözaltına alındı
Organize suç örgütü elebaşı olan Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker ve onun koruması, Muğla'da gözaltına alındı.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Sedat Peker'in kardeşinin Kayaköy Mahallesi'ndeki kiraladığı villada kaldığını belirledi ve operasyon düzenledi.

Ekiplerin gerçekleştirdiği operasyonda Atilla Peker (52) ile koruması olduğu belirtilen Yunus O., polis ekiplerince gözaltına alındı.

Peker'in arabasında ve kaldığı villada yapılan aramada ruhsatsız tabanca ile iki şarjör ele geçirildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor. 

Sedat Peker, sabah yayınladığı videoda 1996'da gazeteci KKTC'li Kutlu Adalı'nın öldürülmesi görevinin Mehmet Ağar ve Korkut Eken tarafından kendisine verildiğini, kendisinin de kardeşi Atilla Peker'i görevlendirdiğini öne sürmüştü. Sedat Peker'in anlatımına göre Atilla Peker suikast için KKTC'ye gitti ancak suikastı başka bir ekip gerçekleştirdi. 

a007cb3d.jpeg

Kutlu Adalı'nın 8 Temmuz 1996'da öldürülmesi ile ilgili olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Türkiye'yi cinayeti eksik soruşturduğu gerekçesiyle 2005'te tazminata mahkum etmişti.  

Kutlu Adalı öldürüldüğü sırada adadaki Barnabas Manastırı'nda yaşanan tarihi eser soygununu araştırıyordu. Soygunun Susurluk Kazası'nda ölen Bahçelievler Katliamı sanığı Abdullah Çatlı ile bağlantılı olduğu öne sürülüyordu. 

 

Etiketler :