Sedat Peker'den uyuşturucu trafiğine 'Yıldırım' iddia

Sedat Peker 7. videosunu bugün yayınladı. Peker Kolombiya'dan Türkiye'ye uzanan uyuşturucu trafiğinde Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım'ı ve Süleyman Soylu'yu suçlayan açıklamalar yaptı.

Sedat Peker bir önceki videosunda 23 Mayıs Pazar günü videosunu yayınlayacağını duyurmuştu. Peker vidosunun 59. dakikasından sonra Kolombiya'dan Türkiye'ye uyuşturucu ticaretinin trafiğini anlattı. Kısa adı DEA yazılan Amerika Uyuşturucuyla Mücadele'nin kısıtlamaları sonucu Venezüela'nın Caracas limanından uyuşturucunun getirildiğini açıkladı. Bu trafiğin düzenlenmesi için eski Başbakanlar'dan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım'ın Süleyman Soylu ile trafiği organize ettikleri iddiasında bulundu. Türkiye'ye gelen uyuşturucunun daha küçük yatlarla dağıtıldığını da belirtti. 

İşte Peker'in konuşmasının o anları...

"Kokain önceden Kolombiya üzerinden geliyordu. Geçen sene 4 ton 900 kilo sanıyorum haziran ayında yakalandı. Çünkü Amerika Uyuşturucuyla Mücadele DEA, çok güçlü orada, devamlı üstlerinde. Orada sistemi döndüremeyeceklerini anlayınca, 800 kilometre Venezuela ile sınırları var. Oraya geçirmek kolay çünkü Amerika’nın DEA'ın kontrolü yok. Bir de, bize gelen bu kokainler diyorsunuz ya bir kısmı Avrupa'ya gidiyor, hayır Avrupa'da kokainin fiyatı çok ucuz. Türkiye'de çok pahalı ama esas pahalı olan yer Ortadoğu.

Şimdi, Bu mal yakalandıktan sonra yeni bir güzergah kurmak için Venezuela’ya kim gitti? Evet kim gitti ?Eski Başbakanımız sayın Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım. Ocak ayında 4 gün, Şubat ayında 4 gün Venezuela'da kaldı. Karakas limanı'ndan kuru yük gemileri drekt Türkiye'ye gelebiliyor. Konteyner gemileri ise Dominik'te durma yapıp gelebiliyor. Yani esas gelen kokainler artık Dominik üzerinde değil, çünkü çok yakalanmalar başlayacak.

Kokain bu şekilde Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra 30,35 metrelik yatlarla dağılıyor. DEA'ın burada kontrolü yok. Özellikle ama Suriye, Lazkiye üzerinden de oluyor. 

Şimdi para trafiği nasıl oluyor. Kıbrıs Halil Falyalı. Falyalı denen şahıs, 20 sene önce hiçbir şeyi olmayan adam Kıbrıs'ın sahibi. Halil Falyalı'nın Türkiye'de 10 tane dosyası var. Neden getirmiyorsunuz? Tüm yasadışı bahis işleri ondan geçiyor. Erkam Yıldırım Kıbrıs'a gittiğinde Halil Falyalı'nın misafiri.

Ben, Binali Bey'in böyle bir şeyin içinde olduğunu düşünmüyorum ancak ilk zamanlar Erkan Yıldırım hakkında çektikleri kasetlerle kumar kasetleri değil başka kasetleri, bu işe yönlendirdiler, bu işin aparatı haline geldiler. Türkiye'ye gelişi gidişi tüm organizasyonun ağları bu şekilde. Neden kokain yakalanamıyor neden kokainlerin Erkan Yıldırım'ın direkt gemisiyle ilgili de değil başka gemiler de koordinasyon alıyor. Peki Mehmet Ağar bunun neresinde. Mehmet Ağar da bu senkronizenin tam ortasında. Erkam Yıldırım Süleyman Soylu dostluğuna bakın. Erkan Yıldırım'ın Süleyman Soylu'nun çevresinde bu konularla ilgili dostluğuna bakın.

Ya, bir de diyorlar devleti zora sokmak için anlatıyor. Hayır ben devleti zora sokmak için anlatmıyorum."