Rıdvan Dilmen hakkındaki iddiaları ilk kez Halk TV'de yanıtladı

TRT'den aylık 750 bin TL yıllık 8,5 milyon TL alacağı iddia edilen spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, bu iddialara ilk kez HalkTV'de yanıt verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Eylül 2021 10:20

Eski milli futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, TRT'den aylık 710 bin TL, yıllık ise 8,5 milyon TL maaş alacağı iddialarına dair ilk kez HalkTV’de yanıt verdi. Sözüm Var programında Şirin Payzın ve Barış Terkoğlu’nun sorularını yanıtlayan Dilmen, "Ben TRT'den 700 bin TL alacak bir insan değilim" dedi.

'İddialar asılsız'

Dilmen, iddiaların tamamen asılsız olduğunu, TRT'den gelen teklife karşılık 'ücretsiz olmak koşuluyla' programlara yorumcu olarak katılacağı yanıtını verdiğini, bunu da yazılı olarak kuruma beyan ettiğini dile getirdi.

İki kez görüşme yaptığı TRT yetkililerinin kendisine aylık 60 bin TL teklif ettiğini, ancak bu teklifi de geri çevirdiği ve ücret almadan program yapacağını ifade ettiğini açıklayan Dilmen, bu iddiaları gündeme getiren isimlerle ilgili hukuki yollara başvurduğunu kaydetti.

'Sözleşmem dahi yok'

Dilmen programda şunları dile getirdi, "Ben aslında geçen yıl mart ayında 16 yıllık televizyonculuk serüvenimi sonlandırmıştım. Sonra TRT, 'Bu yıl bizimle program yapar mısınız?' dedi. Ben açıkçası düşünmediğimi de söyledim kendilerine. Sonra bu teklif gelince Zaid Bey'le ( TRT Kurumu Genel Müdürü) Ankara'da buluştum. Zaid Bey 'Yüzde Yüz Futbol' programıyla aramızda olmamı istedi. Ben de yaparım ama ücretsiz yaparım dedim. Ben daha önce de TRT'de program yaptım. O zaman da ücret almadım. O günde almadım. Şu anda da almıyorum. Sözleşmem dahi yok. Eğer varsa bir sözleşmem lütfen kendileri de açıklasın. Ben TRT'den 700 bin TL alacak bir insan değilim. Artı benim muvafakatnamem var.

Ben Lig'in başladığı 13 Ağustos'tan 2022'nin Mayıs sonuna kadar, hiç bir maddi manevi ücret talep etmiyorum diye imzam var. Ben de duruyor o. Mahkemede kullanacağım.

TRT'nin kendisine bir ücret teklif ettiğini de sözlerine ekleyen Dilmen, bu teklifi geri çevirdiğini belirtti. Ancak ücreti açıklamadı. Daha sonra ücretin sorulması üzerine Dilmen aylık 60 bin TL teklif edildiğini ve reddettiğini belirtti.