Polis dayağı mağduru Hakan Yaman'a CHP sahip çıktı

Polis dayağı mağduru Hakan Yaman'a CHP sahip çıktı
AYSUN YAZICI / Taraf - Gezi olayları sırasında polis tarafından feci şekilde dövülmesi sonucu sol gözünü kaybeden ayrıca burnu, çenesi, yüz kemikleri kırılan Hakan Yaman’ın, maddi sıkıntılarla baş başa kalmasına CHP sessiz...

AYSUN YAZICI / Taraf - Gezi olayları sırasında polis tarafından feci şekilde dövülmesi sonucu sol gözünü kaybeden ayrıca burnu, çenesi, yüz kemikleri kırılan Hakan Yaman’ın, maddi sıkıntılarla baş başa kalmasına CHP sessiz kalmadı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Yaman’ın yalnız olmadığını söyleyerek harekete geçti.

AMELİYAT MASRAFLARI KARŞILANACAK

Ağbaba, son olarak servis şöförlüğü yaptığı arabasını da satan Yaman için Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’le görüştü. Öz, Yaman’ın 8. ameliyatı için gereken masrafları karşılama sözü verdi. Saldırıda bir gözünü kaybeden Yaman’a protez göz takılmasının ardından, şimdi de gözyaşı kanalı yapılacak. Bir gözünün sürekli kanadığını ifade eden Yaman, “Kaburgamdan kemik alınıp burun kemiği yapılacak. Bir ay sonra 8. ameliyatımı olmam gerekiyor ancak maddi olarak zor durumdayım” ifadelerini kullanmıştı.

YAMAN, 18 AY SONRA İŞ SAHİBİ OLACAK

Ameliyat masraflarının yanı sıra, Yaman saldırının ardından geçen 18 aydan sonra iş sahibi de olacak. Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün, Yaman’a çalışabileceği bir iş ayarlayacağı da belirtildi. Başkan Öz’ün, Hakan Yaman sahip çıkacağı ve Yaman’ın tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı ifade edildi.

CHP’Lİ AĞBABA: SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Bununla birlikte, Yaman’ın bir buçuk yıl geçmesine rağmen bir türlü açılmayan davasıyla ilgili de konuşan Ağababa, sürecin takipçisi olacaklarını belirtti. CHP’li Ağbaba, “Soruşturmanın bir an önce bitirilmesi ve suçluların ortaya çıkartılması gerekiyor. Biz bu sürecin takipçisi olacağız. Belediye Başkanımız Altınok Öz de, Hakan Yaman’a sahip çıkacak” dedi.