Patatesin suyunu yüzünüze sürün. Patates suyunun ciltteki mucizevi etkisine inanamayacaksınız

Patatesin suyunu yüzünüze sürün.  Patates suyunun ciltteki mucizevi etkisine inanamayacaksınız
Cilt sorunları için patatesin sayısız faydası vardır. Patates suyunun yüzünüzde oluşturduğu etkiyi gözle görünür derecede fark edeceksiniz. Artık patatesi sevmeniz için bir neden daha var! İşte patates suyunun iyi geldiği cilt sorunu

Piyasada satılan çeşitli kozmetik ürünleri hem ekonomik açıdan hem de cildimiz açısından olumsuz sonuçlar verebilir. Her cilt sorunu için ayrı üretilen kozmetik ürünleri sorunları geçirmeyebilir. Bu ürünler sorunu geçirmemekle kalmaz aynı zamanda cildinizde tahrişe neden olabilir. Durum böyle olunca çareyi doğal yöntemlerde ararız.

Çeşitli cilt sorunlarına iyi gelen birçok doğal kaynak vardır. Bunlardan en bilinenleri; domates, salatalık, pirinç ve patatestir. Patates ciltte meydana gelen çeşitli sorunları çözmede oldukça etkilidir. Pek çok farklı şekilde patatesi değerlendirmenin yolları vardır. Bunlardan biri de patatesin suyudur. Patatesin suyunu cildinize sürdüğünüzde o problemden eser kalmayacak!

İşte patates suyunun cilde faydası…

CİLT TONUNU EŞİTLER

Patates suyu, ciltteki pigmentasyonu yani cilt tonu eşitsizliğini tedavi etmek ve koyu lekelerin giderilmesine yardımcı olmak için güçlü bir doğal yöntemdir. Bir patatesi soyup yıkayın. Küçük parçalar halinde kesin. Patates parçalarını bir karıştırıcıya koyun ve pürüzsüz bir kıvam elde edinceye kadar karıştırın. Bir kasenin üzerine tülbent veya ince delikli süzgeç yerleştirin ve patates karışımını içine dökün.

Tülbenti sıkın veya suyunu çıkarmak için karışımı süzün. Patates suyunu bir pamuk yardımıyla veya veya doğrudan cildinizin etkilenen bölgelerine uygulayın. 15-20 dakika bekletin ve ardından soğuk su ile yıkayın. Gözle görünür sonuçları görmek için bu işlemi birkaç hafta boyunca günlük olarak tekrarlayın.