Öldürülen Ekrem Karakaya ile son konuşmasını anlatan kardeşi kahreden detayı anlattı

Öldürülen Ekrem Karakaya ile son konuşmasını anlatan kardeşi kahreden detayı anlattı
Konya Şehir Hastanesi'nde hasta yakını tarafından vurularak öldürülen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya'nın kardeşi Mehmet Murat Karakaya, "Geçen hafta pazar günü bir görüşme yaptık, 'Bayram izni almayacak mısın ağabey?' dedim. 'Alamayacağım, nöbetlerim var' dedi. Çarşamba günü şehit oldu" dedi.

Hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya’nın kardeşi Mehmet Murat Karakaya, Kayseri’nin Develi ilçesinde düzenlenen cenaze töreninden sonra açıklamada bulundu.

Kahreden bayram detayı

Kardeşinin 23 yıllık doktor olduğunu ifade eden Mehmet Murat Karakaya, şu ifadeleri kullandı;

Ekrem Karakaya'nın kardeşi Mehmet Murat Karakaya ise "Kardeşim 22 senelik doktordu. Önlüğü giydiği günden itibaren 7 gün 24 saat çalıştı. Buna Develi, Kayseri, Karabük ve daha sonra çalıştığı Konya halkı şahit. Biz kardeşimle 7 ya da 10 gün bile tatil yapamadık.

En son geçen hafta 3 saatlik bir konuşma yaptık. 'Bayram izni alacak mısın?' dedim. ‘Alamayacağım ağabey, bayramda nöbetlerim var’ dedi. Pazar günü Konya’ya döndü ve çarşamba günü şehit oldu. Sağ olsun sağlık bakanımız geldiler.

Cumhurbaşkanımız aradılar. Hepsinden Allah razı olsun. Ekrem kardeşimin bin resmi hastası varsa bin de gayriresmi hastası vardı. Her derdini söyleyene yardımcı oldu. Biz kendisinden memnunduk. Gurur duyuyorduk. Ümmetin dertleriyle dertlenirdi. Rabb'im rahmet eylesin. Mekanını cennet eylesin. Bizlere de metanet versin" dedi.