Nebati ve Erdoğan'a 'terör örgütüne yardım'dan suç duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında “Terör Örgütüne Yardım Etme” suçundan suç duyurusunda bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Aralık 2021 15:37
Nebati ve Erdoğan'a 'terör örgütüne yardım'dan suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Lütfi Elvan’ın istifasıyla boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Nureddin Nebati atanmıştı. Nebati’nin FETÖ lideri ile çekilmiş fotoğrafının ortaya çıkması kamuoyunda tepki ile karşılandı.

halktv.com.tr yazarı İsmail Saymaz, o fotoğrafın perde arkasını yazarken, HKP, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nebati ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Atamanın ardından HKP avukatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hakkında, “Terör Örgütüne Yardım Etme” suçunu işlediklerini belirterek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde Nebati’nin FETÖ lideri çekildiği fotoğrafı yer aldı.

“Hukuka ve kanunlara aykırıdır”

Dilekçede, “Şüpheli Nureddin Nebati’nin atamasını yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hazine ve Maliye Bakanlığına FETÖ iltisaklı birini ataması hukuka da, kanunlara da aykırıdır. Bu nedenle Şüpheli Recep Tayyip Erdoğan ve Şüpheli Nureddin Nebati hakkında TCK 220/7-8 ve 314/3 hükümleri doğrultusunda soruşturma başlatılması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

“Fetö’nün siyasi ayağı balkabağı gibi ortadadır”

Suç duyurusuna ilişkin HKP MYK Üyesi Adnan Okur açıklama yaptı. Okur şu ifadelere yer verdi:

“Halkın Kurtuluş Partisi olarak bugün; Fethullah Gülenin Rahle-i Tedrisatından geçen, İlim Yayma Cemiyeti, TÜGVA, Önder, Utesav, ÜTEV gibi Ortaçağcı dernek ve vakıflara üyeliği, yöneticiliği bulunan, Ortaçağın Ümmet Konağının Özlemcisi Nureddin Nebati’nin Hazine ve Maliye Bakanlığına Bakan olarak atanmasını yargıya taşıdık. FETÖ’nün siyasi ayakları nerede diye soranlar, olmadık yerde bu ayağı arayanlar, Partimizin Genel Başkanı Nurullah Ankut’un deyimiyle Siyasi Ayak Balkabağı gibi ortadadır.

“Tarihe not düşmeye devam edeceğiz”

HKP olarak bu atamayı yapan Recep Tayyip Erdoğan ile atanan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin cezalandırılmaları için suç duyurusunda bulunduk. Bu ülkenin en Vatansever, en Halksever, en Haksever Partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu haksızlıklara, Halkın İktidarını kurma görevini omuzlarımızda ve bu sorumluluğu yüreğimizin en derinlerinde hissettiğimizden sessiz kalmadık, kalamazdık, kalmayacağız. Her dönem tespihin imamesi gibi gördüğü birilerine sarılarak ikbal kapılarını açan Nebatilerin, Organize suç örgütü, suç makinesi AKP’giller’in peşlerini bırakmayacağız. Onların bütün suçlarını kayıt altına aldırıp, bıkmadan, usanmadan, yılmadan tarihe not düşmeye devam edeceğiz. Emekçi Halkımıza reva görülen bu kanser düzeni yıkılıp Halkın İktidarı kuruluncaya kadar mücadeleye devam. O mahkemeler kurulacak. Bu insanlık suçlarını işleyenler şu andaki kanunlar çerçevesinde yargılanacak ve çelik bilezikle tanışacaklar. O güne kadar korkmak yok, yılmak yok, vazgeçmek yok. Vazgeçtiğimiz anda yenileceğimizin bilinciyle, Devrimci Nefesimizi enselerinde hissettirmeye devam edeceğiz.