LİSEDE POMPALI DEHŞETİ

LİSEDE POMPALI DEHŞETİ
Aksaray'da kendisini döven lise öğrencilerine kızan 22 yaşındaki Emre İ., 3 arkadaşıyla birlikte elinde pompalı tüfekle öğrencilerin arasına daldı.Aksaray’da iddiaya göre kendisini döven lise öğrencilerine kızan 22 yaşındaki...

Aksaray'da kendisini döven lise öğrencilerine kızan 22 yaşındaki Emre İ., 3 arkadaşıyla birlikte elinde pompalı tüfekle öğrencilerin arasına daldı.

Aksaray’da iddiaya göre kendisini döven lise öğrencilerine kızan 22 yaşındaki Emre İ., 3 arkadaşıyla birlikte okula gelip, bahçede teneffüste olan yüzlerce öğrencinin arasında pompalı tüfekle havaya rastgele ateş açtı. Şans eseri yaralanan olmazken, geldikleri otomobille kaçan 4 kişi, polis tarafından kısa sürede yakalandı.

Olay, bugün saat 14.00 sıralarında Ereğli Kapı Mahallesi’ndeki Aksaray Endüstri Meslek Lisesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Emre İ., Aksaray Endüstri Meslek Lisesi’nin bahçesinde belirlenemeyen nedenle bir grup öğrenciyle kavga etti. Dayak yiyen Emre İ., okuldan ayrıldı. Ardından yanına pompalı tüfek alıp, 19 yaşındaki arkadaşları Kemal A., Cevdet Y. ve Cuma D. ile birlikte 68 AJ 504 plakalı otomobille Aksaray Endüstri Meslek Lisesi’ne geldi.

İddiaya göre otomobilden inen Emre İ., okulun bahçesine girip o sırada teneffüste olan yüzlerce öğrencinin arasında havaya ateş açtı. Ardından arkadaşlarıyla birlikte geldikleri otomobille hızla uzaklaştı. Şans eseri yaralanan olmazken, okul yetkilileri de polise haber verdi. İhbar üzerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Korkup paniğe kapılan öğrencileri öğretmenleri sakinleştirdi. Öğrenciler, okul girişinde güvenlik görevlisi olmasına rağmen bir kişinin silahla okula kadar nasıl girebildiğini belirterek, önlem alınmasını istedi. Okul Müdür Yardımcısı olduğunu belirten bir öğretmen ise saldırının ardından görüntü almaya çalışan gazetecilere tepki gösterip, okul dışına çıkardı.

Polis, kısa süre sonra okulun yakınlarında kaçan 4 kişiyi gözaltı alındı. Şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Aksaray Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Etiketler :