Kılıçdaroğlu'ndan Veyis Ateş soruları: Ankara’da kimin için istendi bu para?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Fatih Altaylı ve Sevilay Yılman'ın iddialarıyla gündeme gelen Veyis Ateş'in Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediğine dair haberleri sonrası, "Ankara’da kimin için istendi bu para?" diye sordu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Haziran 2021 11:18
Kılıçdaroğlu'ndan Veyis Ateş soruları: Ankara’da kimin için istendi bu para?

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Her şeyin borsasını kurduklarını duyuyorduk. Fetö borsası ile ne kadar kodaman Fetöcü varsa serbest bıraktılar, 15 Temmuz Şehitlerini sattılar. Şimdi de bir gazetecinin bir iş adamından 10 milyon Euro istediğine şahit oluyoruz. Niçin? Hukuki kovuşturmayı önlemek için." dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: 

"Ankara’daki siyasi bir yapı için istiyor bu parayı, çözeriz diyor. Ankara’da kimin için istendi bu para, bilmek istiyorum. Savcılar ne zamana kadar işinizi yapmayacaksınız? Harekete geçin, kimin için istendi bu para, öğrenin.

Muhalefet olarak neyin peşine düşeceğimizi şaşırdık. Her gün yeni bir skandal. Lağım. Sevgili Halkım bunları önlemek için 4 yıl önce #AdaletYürüyüşü’ne çıkmıştım. Bu borsacılar şehit kanlarını satmasınlar diye, birileri milyonlarca Euro götürürken halkımız aç kalmasın diye."