Karıştıkça karıştı: Tamer Karadağlı, Demirtaş’tan girdi Kaftancıoğlu’ndan çıktı

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödül Töreni'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nün sahibi olan Nihal Yalçın'ın konuşması sırasında amer Karadağlı, Yalçın'a ödülünü uzatmış ve bunun üzerine Yalçın, Kim verdi ödülü? Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?" ifadesini kullanmıştı. Karadağlı'nın, davranışı ile başlayan tartışma konuya dair açıklamasıyla devam etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Ekim 2021 17:51
Karıştıkça karıştı: Tamer Karadağlı, Demirtaş’tan girdi Kaftancıoğlu’ndan çıktı

Antalya Altın Portakal'da 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü alan Nihal Yalçın ile ödül vermek için sahneye çıktığı sırada yaşananlara dair gündemde olan Tamer Karadağlı açıklamalarda bulundu.

Sabah'tan Tuba Kalçık’a konuşan Karadağlı ardından TV8'de bir magazin programına da bağlanarak tartışma yaratan ifadelerine devam etti.

Karadağlı, Tuba Kalçık'a, "Büyüyoruz, yaşımız ilerledikçe bazı şeyleri daha farklı değerlendirmeye başlıyoruz. Gençken kendimizi anlatmak için büyük çaba sarf ederken artık çok da umursamıyorum. Gazetecilerin her yazdığına cevap vermek zorunda değilim, çoğu zaman da vermiyorum zaten. Ancak çok incitici olduğu zaman açıklama yapıyorum. Karşınızdaki kişi sizi sevmiyorsa ya da önyargısı varsa ne yaparsanız yapın onun size bakışını değiştiremiyorsunuz. O yüzden de umursamıyorum eskisi gibi hakkımda çıkan haberleri de, yazılanları da.” açıklamasında bulundu.

'Demek ki kendisine başka sahip çıkanlar var'

TV 8'deki programa bağlanarak açıklamalarına devam eden Karadağlı, "Sizi eleştirenler oldu. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Linç kampanyası başlayınca bir gün bekledim. Sonra aldı başını gitti. Pervin Buldan sahip çıktı. Demek ki kendisine başka sahip çıkanlar var. Ben sadece sanatsal açıdan bakıyorum, politik açıdan değerlendirmedim.

'Son kez tweet atacak olsan ne yazarsın?' diye sormuşlar. Hanımefendi "Selahattin Demirtaş'a özgürlük" yazmış. Demirtaş ne dedi. 'Öcalan'ın heykelini dikeceğiz' dedi. Hanımefendi bunu mu savunuyor?

Bir anda böyle HDP milletvekilleri sahip çıktı. Buldan, Kaftancıoğlu ona sahip çıkıyor. Benim duruşum da belli olan bir duruş. PKK'nın terör örgütü olduğuna inanan insanım. Onlara sormak lazım. Öcalan'ın terörist başı olduğunu söyleyebiliyor musunuz diye.

Hanımefendi zaten HDP'yi Demirtaş'ı sahiplenen ve onların da sahiplendiğini bir insan."

Kaftancıoğlu'ndan Karadağlı'ya yanıt

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Karadağlı'nın ifadesine yanıt verdi.

Kaftancıoğlu, "Sorununun cevabı evet de konuyla alakasını anlamış değilim.. Ezber cümlelere sığınarak kitle toplamaya çalışan “korkak erkek!” sendromu.. Duruşunu bilmem ama zeka seviyesini belli etti böylelikle:)" dedi.

Ne olmuştu?

58. Altın Portakal Film Festivali'nde Nihal Yalçın'a ödülünü vermek üzere ise sahneye Tamer Karadağlı çıktı. Yalçın'ın konuşmasının ekip arkadaşlarına teşekkür ettiği kısmında Tamer Karadağlı, ödülünü Nihal Yalçın'a uzattı.

Seyircilerin alkışladığı o anlarda Yalçın "Kim verdi ödülü?" diye sordu. Daha sonrasında Karadağlı'ya dönerek "Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?" ifadelerini kullandı. Tamer Karadağlı ise "Ödülünüzle birlikte konuşun diye" yanıtını verdi.