İzmir'de, Grup Yorum'a destek konseri yasaklandı

İzmir’de konser yasaklarının kalkması ve tutuklu arkadaşlarını serbest kalması için ölüm orucundaki Grup Yorum üyelerine destek olmak amacıyla yapılması planlanan ‘Sanata Özgürlük’ dayanışma konseri Valilik tarafından yasaklandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Mart 2020 16:18
İzmir'de, Grup Yorum'a destek konseri yasaklandı

İzmir Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde Gazapizm, Suavi, Grup Abdal, Hüsnü Arkan, Sokak Orkestrası gibi isimlerin katılacağı Grup Yorum ile dayanışma konseri Valilik tarafından yasaklandı.

Valilik kararında “Sanata Özgürlük” sloganıyla yapılması planlanan konserin yasaklanma gerekçesi açıklanmadı.

Yasak kararında şu ifadelere yer verildi:

“12 Mart Perşembe 2020 günü Güzelyalı Mahallesi Mithatpaşa Caddesi No. 1087 Konak adresinde bulunan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ‘sanata özgürlük’ başlıklı ve Gurp Yorum Yaşasın İstiyoruz! Konser Suavi, Hüsnü Arkan, Grup Abdal, Niyazi Koyuncu, Pınar Aydınlar, Hilmi Yarayıcı, Erdal Bayarakoğlu, Barış Atay, Hamit Demir, Tuğrul Keskin, Praksis, Sokak Orkestrası” şeklinde gerçekleşebilecek şiir dinletisi, dans gösterisi, konser vb. eylem ve etkinliklerin devamı niteliğindeki her türlü eylem ve etkinliklerin ilimiz genelinde açık alanlarda tüm coğrafi alanı kapsayacak şekilde 12 Mart 2020 itibariyle Valilik Makamının kararı ile yasaklandığı tarafıma tebliğ edilmiştir.”

Yasaklanan konserde Gazapizm, Suavi, Grup Abdal, Hüsnü Arkan, Sokak Orkestrası gibi isim ve gruplar yer alacaktı.