İstanbul sokaklarında bu bildiriyi dağıtıyorlar: Karşı cins ile münasebete dikkat

Bakırköy'de sohbet eden bir grup insanın yanına bereli, 25-30 yaşlarında bir erkek yaklaştı. Şahıs, elinde tuttuğu yeşil zarfı sohbet eden gruba uzattı. Gruptakiler şaşkınlık içerisinde zarfı alırken, bereli şahıs geldiği gibi sessizce oradan uzaklaştı. Yeşil zarfın içinden ise bir 'tebliğ' çıktı.

Muhabir
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Ocak 2022 15:35
İstanbul sokaklarında bu bildiriyi dağıtıyorlar: Karşı cins ile münasebete dikkat

Elazığ'da cemaat yurdunda kalan üniversite öğrencisi Enes Kara'nın intiharı ve geride bıraktığı video konuşulmaya devam ediyor. Enes'in intiharının öncesinde çektiği video ise Türkiye'de insanların özel yaşantısına müdahale eden cemaat ve tarikatları yeniden tartışmaya açtı. İstanbul Bakırköy'de ise ilginç bir olay yaşandı.

Bakırköy Meydanı yakınlarında sohbet eden bir grup insanın yanına sessizce yaklaşan 25-30 yaşlarında bir erkek şahıs elindeki yeşil zarfı ortaya uzattı. Bu esnada da hiçbir şey söylemeyen şahıs, elinden zarfın alındıktan sonra yine sessizce gruptan uzaklaştı.

Yeşil renkli zarfın içinde ne olduğunu merak edip açanlar ise bir 'tebliğ' ile karşılaştı. Zarfın üzerinde veya içerisinden çıkan kağıtta herhangi bir isim, imza veya işaret bulunmuyordu. 'Selamun Aleyküm' ile başlayan metinde ise, gençlerin manevi eksiklikler ve yanlış telkinlerden dolayı İslam'dan soğuduğu ayrıca, toplumda 'aşırı özgürlüğün' getirdiği ahlaksal bozulmaların olduğu kaleme alınmıştı.

Nietzche'nin de eleştirildiği 'tebliğ'de, 'Nietzsche'nin felsefesiymiş! Güldürmeyin beni, ömrünün sonuna doğru delirmeye başlamış bir adamın yolundan gitmek mi, yoksa hakkı tanıtmak uğruna çilelerden çile seçmiş ve gelecekteki ümmetinin sıkıntıları için ağlamış peygamber efendimizin yolundan gitmek mi daha doğru olur?' ifadeleri kullanılıyor.

Kuran'dan bazı ayetlerin de peş peşe sıralandığı bu metinde insanların 'gerçek aşka' yönelmesi söylenirken insanların alkol içmemesi ve eğlence uğruna oyunlar oynamaması öğütleniyor. Metinde ayrıca 'karşı cins ile münasebete' dikkat edilmesi ifade ediliyor.

Metin, 'Fitneler çoğaldı ve üzerimizdeki yük ağırlaştı. Zamanınız varken kendinizi kurtarın vesselam' cümleleriyle son buluyor.