İmam: Camide içki içen birini görmedim

İmam: Camide içki içen birini görmedim
Gezi Parkı eylemlerinde, Bezm-i Alem Camii'ne sığınan göstericilerin bulunduğu 255 sanıklı "Gezi olayları davası"nın 47. celsesi görüldü.Aralarında iki doktor ile Dolmabahçe Bezm-i Alem Camii’ne sığınan göstericilerin de...

Gezi Parkı eylemlerinde, Bezm-i Alem Camii'ne sığınan göstericilerin bulunduğu 255 sanıklı "Gezi olayları davası"nın 47. celsesi görüldü.

Aralarında iki doktor ile Dolmabahçe Bezm-i Alem Camii’ne sığınan göstericilerin de bulunduğu 255 sanıklı “Gezi olayları davası”nın 47. celsesi görüldü.

Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’ndaki İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya bazı tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları hazır bulundu. Dönemin Dolmabahçe Bezm-i Alem Camii imamı Halil Necipoğlu ile caminin temizlik görevlisi Yaşar Tüylü “tanık” olarak ifade verdi. İmam Halil Necipoğlu, “Cami içerisinde alkol kullanan herhangi birisi görmedim. Ancak sarhoş olduğu izlenimi veren kimseler gördüm” dedi. Caminin temizlik görevlisi Yaşar Tüylü ise caminin kadınlar kısmında bir bira kutusu gördüğünü söyledi.