İBB'nin hukuksuzca elendiği Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerini alan şirketin sahibi de bankamatik çalışanı çıktı

İBB'nin hukuksuzca elendiği Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerini alan şirketin sahibi de bankamatik çalışanı çıktı
İBB'nin Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının ihalelelerinden hukuksuzca elenmesiyle ihaleleri alan Hezarfen Danışmanlık adlı şirketin sahibi ve Okçular Vakfı eski genel müdürü Hüseyin Avni Önder de bankamatik çalışanı çıktı

TCDD'nin İstanbul'daki tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarındaki depo sahalarını 15 yıllığına kiralayan Hezarfen Danışmanlık Şirketi'nin sahibi eski Okçular Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Avni Önder, bankamatik çalışanı çıktı.

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre, Önder'in, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) çalışma dönemine ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

İBB'nin Personel Devam Kontrol Sistemi kayıtlarına göre İBB Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nde 27 Ocak 2014 tarihinde işe başlayan 33 yaşındaki Önder, 1 yıl 9 ay 12 gün çalıştıktan sonra 31 Ekim 2015 tarihinde 3 bin lira brüt maaş ile işten ayrıldı, ve bu süre boyunca işe neredeyse hiç uğramadı.

DAKİKALIK MESAİLER

2015'e ait verilere göre Önder; şubatta 9, mayısta 14, haziranda 12, temmuzda 8 gün işe gitti. Eylül ve ekim aylarında ise sadece üçer gün mesai yaptı.

Önder'in işe gittiği kısıtlı sayıdaki günlerde harcadığı mesai de çoğu zaman birkaç saat ile sınırlı kaldı. Önder, 29 Mayıs günü 43 dakika, 28 Mayıs günü 34 dakika mesai yaptı. İBB'deki çalıştığı son ay olan ekimde 3 gün işe giden Önder, 2 Ekim'de sadece kart basmış hiç mesai yapmamış. 16 Ekim'de 37 dakika, 23 Ekim'de de 2 saat 17 dakika mesai yapmış.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TCDD’nin tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci Garı'nın atıl depo sahaları bölgesini kiralamak için açtığı ihalede elendi. İhale eski bir İBB çalışanı da olan Okçular Vakfı'nın kısa süre öncesine kadar genel müdürlüğünü yapan 33 yaşındaki Hüseyin Avni Önder'e ait Hezarfen Danışmalık Limited Şirketi'ne verildi.

İlgili Haberler
Etiketler :