"HER YER YIKILDI, YERLERDE ÖLÜLER VAR..."

"HER YER YIKILDI, YERLERDE ÖLÜLER VAR..."
Nepal'de 2 binden fazla kişinin ölümüne neden olan 7,8 büyüklüğündeki depremin ardından, aralarında Türk vatandaşların da bulunduğu 242 yolcu THY uçağıyla Türkiye'ye döndü.Nepal'den gelen yolcuları taşıyan Türk Hava...

Nepal'de 2 binden fazla kişinin ölümüne neden olan 7,8 büyüklüğündeki depremin ardından, aralarında Türk vatandaşların da bulunduğu 242 yolcu THY uçağıyla Türkiye'ye döndü.

Nepal'den gelen yolcuları taşıyan Türk Hava Yolları'nın TC-JNR kuyruk tescilli Airbus A-330 tipi yolcu uçağı saat 19.45'de Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı. Atatürk Havalimanı'na gelen Türk yolcular telefonlara sarılarak yakınlarına haber verdi. Bazı yolcular ise havalimanında yakınları tarafından karşılandı.

BAŞTAN ÇİFTİ DE DÖNDÜ

Deprem sırasında başkent Katmandu'da bulunan ve kendilerinden haber alınamayan turizmci Başaran Bora Baştan ile eşi Tülay Karslı Baştan'ın da aynı uçakla Türkiye'ye döndüğü öğrenildi.

HER YER BİR ANDA YIKILDI

Türk vatandaşları yaşadıkları dehşeti anlatarak, Her yer bir anda yıkıldı. Yerlerde ölüler var dediler. Türk yolcular, Çadırlar yok, insanlar sokaklarda kalıyor diyerek, halkın yardım beklediğini belirttiler.

DEPREM OLUNCA APRONA KAÇTIK

Nepal'de meydana gelen depremde tapınaklarda bulunduklarını anlatan Celal Dağdeviren, etrafımızdaki tapınaklar ve binalar birden bire yıkıldı. Büyük panik yaşadık. Ertesi gün havalimanına geldik ve korkunç bir sarsıntı oldu. Havalimanı terminalinin kapıları birden açıldı ve aprona kaçmaya başladık. Sağ salim döndük dedi.

TÜRK TURİST DEPREM ANINI ÇEKTİ

Depremden önce tapınakların bulunduğu bir kafeteryada eşi Dinçer Yazıcı ile birlikte oturan Sibel Yazıcı ise deprem anını kamerasıyla görüntüledi.

Depremden birkaç dakika önce tapınakların bulunduğu manzarayı çektiğini ifade eden Dinçer ve Sibel Yazıcı çifti, ''4 günlük bir tur için Nepal'deydik ve normalde bugün dönüyorduk. Dün son günümüz olduğu için, tapınaklar bölgesine gidip orada fotoğraf ve kamera çekmek istedim. Kafenin üst katındaydım ve terastan aşağıya indiğim sırada şiddetli bir sarsıntı oldu. Bütün tapınaklar yıkıldı ve ölenleri gördük. Orada hiçbir şey yok. İnsanlar şu an yerlerde yatıyor. Geceleri çok soğuk ve biz korkudan otelde uyuyamadık, çünkü şiddetli sarsıntılar oluyordu. Her depremde insanlar bağırmaya başlıyor. İnsanlar orada yardım bekliyor'' dedi.