HDP Heyetinden Irak’a ‘Teşekkür’ Ziyareti

HDP Heyetinden Irak’a ‘Teşekkür’ Ziyareti
Heyetin, seçimlerdeki destekleri nedeniyle Celalal Talabani'nin partisi IKYB ve Goran Hareketine teşekkür ziyaretlerinde bulunacakları öğrenildi.Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Hatip Dicle ile diğer Eş Başkan HDP Hakkari...

Heyetin, seçimlerdeki destekleri nedeniyle Celalal Talabani'nin partisi IKYB ve Goran Hareketine teşekkür ziyaretlerinde bulunacakları öğrenildi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Hatip Dicle ile diğer Eş Başkan HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, HDP İstanbul eski milletvekili Sabahat Tuncel ile Kuzey Irak’a gitti.

Heyetin Süleymaniye’de, seçimlerdeki destekleri nedeniyle Celalal Talabani’nin partisi IKYB ve Goran Hareketine teşekkür ziyaretlerinde bulunacakları belirtildi.

DTK Eş Başkanı ve HDP’nin İmralı heyeti üyesi Hatip Dicle, DTK’nin Diğer eş Başkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak ile HDP eski İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, heyet olarak dün karayolu ile Habur sınır kapısından Kuzey Irak’a geçti.

KANDİL’E GİDİP GİTMEYECEKLERİ AÇIKLANMADI

Erbil’de DBP Temsilciliğini ziyaret eden heyet, daha sonra Süleymaniye kentine geçti. Heyetin Süleymaniye’de seçimlerde kendilerine destek veren Celal Talabani’nin partisi IKYB ve Goran Hareketine teşekkür ziyaretlerinde bulunacakları öğrenildi. Heyetin, Süleymaniye’deki temaslarının ardından Kandil’e çıkıp çıkmayacakları konusunda bilgi alınamazken, DTK ve HDP heyetinin Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile de görüşecekleri belirtildi.