Hasta yakını, özel güvenlik görevlisini dövdü

Hasta yakını, özel güvenlik görevlisini dövdü
Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde çalışan özel güvenlik görevlisi 40 yaşındaki Murat Aktaş, çocuğuyla birlikte hastasını ziyaret etmek isteyen kişiye izin vermeyince saldırıya uğradı....

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde çalışan özel güvenlik görevlisi 40 yaşındaki Murat Aktaş, çocuğuyla birlikte hastasını ziyaret etmek isteyen kişiye izin vermeyince saldırıya uğradı. Elmacık kemiği kırılan, burnu çatlayan Aktaş, tedavi altına alındı.

Olay, dün öğle saatlerinde İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde meydana geldi. Hastanede yatmakta olan bir yakınını ziyarete gelen Musa Erkan, yanında bulunan küçük yaştaki çocuğunu da yanında götürmek istedi. Güvenlik görevlisi Murat Aktaş, küçük yaştaki çocukların servise çıkmasının yasak olduğunu belirtti. Çocuğun asansöre koşması üzerine arkasından giden Murat Aktaş ile hasta yakınları arasında tartışma yaşandı. Güvenlik görevlisine hakaretler eden hasta yakınlarından iki kişinin Murat Aktaş'ı ittiği sırada, Musa Erkan da yumrukla saldırdı. Yaşanan olayın ardından Murat Aktaş baygınlık geçirirken, güvenlik görevlileri olaya müdahale etti.

Acil serviste tedavi altına alınan Murat Aktaş'ın elmacık kemiğinin kırıldığı ve burnunda çatlak oluştuğu tespit edildi. Murat Aktaş'ın hastanede tedavisi devam ederken, kendisine saldıranlar hakkında şikayetçi olurken, soruşturma başlatıldı.

Hasta yakınının çocuğunun servise çıkarmak istediğini belirten Murat Aktaş, "Çocuk bir anda asansöre koştu ve ben de peşinden gittim. 12 yaşından küçük çocukların servise çıkmasının yasak olduğunu söyledim. Bana çocuğun büyük olduğunu söyleyince kimlik göstermesini istedim. Bu sırada hasta yakını bana hakaretler yağdırıp küfür etti. Hasta yakınlarının beni ittirdiği sırada biri bana yumrukla saldırdı. Sonrasını hatırlamıyorum. Bana saldıranlar hakkında suç duyurusunda bulundum" diye konuştu.