Hablemitoğlu suikastının firari şüphelisi emekli Albay Göktaş: Her şeyi belgeleriyle açıklayacağım

Hablemitoğlu suikastının firari şüphelisi emekli Albay Göktaş: Her şeyi belgeleriyle açıklayacağım
Hablemitoğlu suikastının firari şüphelisi emekli Albay Levent Göktaş adıyla açılan sosyal medya hesabından "Bu akşam saat 22.00'da her şeyi belgeleri ile açıklamaya başlıyorum. Yarından itibaren video çekmeye de başlayacağım" paylaşımı yapıldı.

Necip Hablemitoğlu suikastının planlayıcısı olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan ancak bulunamayan emekli Albay Levent Göktaş’a ait olduğu öne sürülen bir sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı.

Levent Göktaş ismiyle açılan sosyal medya hesabından “Bu akşam saat 22.00'da her şeyi belgeleri ile açıklamaya başlıyorum. Yarından itibaren video çekmeye de başlayacağım” ifadeleri kullanıldı.

Levent Göktaş, Silivri Cezaevi'nde çekilen bir fotoğrafını da paylaşarak, "Ben oraya bir kere girdim! ikinci kere girmeyeceğim! Oraya girmesi gerekenler girecek! beni kullananlar girecek! Akşam 22.00'de buluşmak üzere. Saygılarımla..." ifadelerini kullandı.

“KULLANILDIĞIM DURUMLAR OLDU HEPSİNİ YAVAŞ YAVAŞ AÇIKLAYACAĞIM”

Levent Göktaş adlı hesap, bazı kişi, şirket ve gazetecileri etiketlediği paylaşımında şunları kaydetti:

“1-1959 yılında Niksar'da doğdum. 1980 yılında Kara Harp okulundan mezun oldum. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 25 yıl TSK Özel Kuvvetlerde tim, tabur ve alay komutanlığı yaptım. 2005 yılında kıdemli albay rütbesinden emekli oldum.

2- 1992 yılında Azerbaycan, 1998-2001 yıllarında Suriye, 2000 yıllarında Kırgızistan'da ve 1993 ve 1997 yıllarında Irak'ta görev gereği bulundum. Çalışkan ve başarılı bir subaydım. Kırgın olduğum silah arkadaşlarım var. Kullanıldığım durumlar oldu. Hepsini yavaş yavaş açıklayacağım.”

'Paylaşımlara bakarak Göktaş’a ait olup olmadığını anlayacağız'

Öte yandan Odatv’ye konuşan Levent Göktaş’ın avukatı Celal Ülgen, Göktaş’ın bir açıklama yapmasını beklediğini ifade ederek şunları söyledi:

Levent Göktaş benimle iletişim kuramıyor. İletişim kurduğu anda dinlemeye takılacağını biliyor. Fakat Levent Göktaş’ın bir açıklama yapmasını bekliyordum. Onun adına açılan sosyal medya hesabından bugün yapılan paylaşımlara bakarak Göktaş’a ait olup olmadığını anlayacağız. Yarından itibaren de video çekeceğini ifade etmiş.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :