Levent Göktaş adresinde bulunamadı... Şengül Hablemitoğlu: Şaşırmadım

Levent Göktaş adresinde bulunamadı... Şengül Hablemitoğlu: Şaşırmadım
Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden akademisyen Necip Hablemitoğlu suikasti soruşturmasında hakkında gözaltı talimatı çıkarılan emekli Albay Mustafa Levent Göktaş'ın gözaltına alınamadığı öğrenildi. Göktaş’ın adreslerine gidildiği ancak bulunamadı. halktv.com.tr’ye konuşan Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu, "Levent Göktaş'ın bulunamamasına şaşırmadım" dedi.

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun 18 Aralık 2002’de evinin önünde öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında MİT operasyonuyla Ukrayna’dan Türkiye’ye getirilen eski özel kuvvetçi Nuri Gökhan Bozkır, savcılık ifadesinde, o dönem üst düzey rütbede bulunan bir ismin 2002 Kasım ayı ortalarında kendisini çağırarak, örtülü bir görev kapsamında Hablemitoğlu’nu hedef olarak bildirdiğini ve kendisinden Portakal Çiçeği Sokak'ta keşif yapmasını istediğini anlatmıştı.

Emir subayı ismini verdi

Bozkır'ın bahsettiği üst düzey rütbeli askerin kim olduğu merak konusu olurken, soruşturma kapsamında 2002 yılında MAK Alay Komutanı olan FETÖ'nün Ergenekon kumpas sürecinde 5 yıl tutuklu kalan emekli Albay Mustafa Levent Göktaş'ın emir subayı Mehmet Narin'in gece yarısı operasyonuyla gözaltına alınarak tutuklandığı ortaya çıkmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ifadesi alınan Narin bazı önemli konularda Levent Göktaş’ın ismini vermişti.

'İfadeler tamamlanınca ortaya çıkabilir'

Gelişmeler böyleyken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ergenekon kumpas davasında 5 yıl tutuklu kalan emekli Albay Levent Göktaş hakkında gözaltı kararı verdi. Göktaş adreslerinde bulunamadı. Konuştuğumuz kaynaklar, Göktaş’ın gözaltı süresinin tamamlanıp, tüm ifadeler alındıktan sonra gelişmelere göre ortaya çıkabileceğini ya da yurtdışına gitmiş olabileceğini belirtti.

'Bu cinayet bir araya gelemeyecek tarafların işbirliğiyle yapıldı'

Konuya ilişkin halktv.com.tr’ye konuşan Şengül Hablemitoğlu, “Levent Göktaş’ın adreslerinde bulunmamasına şaşırmadım. Soruşturma savcısı gayet akıllı biri. Bir takım örüntüleri fark etti ki böyle bir gözaltı kararı verdi. Bu cinayet bir araya gelemeyecek tarafların işbirliğiyle yapıldı. Ayrıca iddianameyi görmeden konuşmama kararı aldık. Çünkü çok girift bir konu ama aynı zamanda çok açık bir durum var ortada” dedi.