Fazıl Say: Canan’ın kılına dokunamaz kimse

Piyanist Fazıl Say, Yargıtay'ın cezasını onadığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancoğlu ile dayanışma mesajı paylaştı. Say, "Sevgili Canan’ın kılına dokunamaz kimse" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Mayıs 2022 16:45
Fazıl Say: Canan’ın kılına dokunamaz kimse

Piyanist Fazıl Say, Yargıtay’ın hakkındaki cezasını onadığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na destek verdi. Say, "Sevgili Canan’ın kılına dokunamaz kimse. İmamoğlu’nu da böyle saçma ve hukuksuzca alaşağı etmek isteyenlerin de karşısında duracağım. Yedirtmeyiz." dedi.

İki gün önce babası müzikolog ve yazar Ahmet Say’ı kaybeden Fazıl Say, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla başsağlığı mesajları için teşekkür etti. Say, şunları yazdı:

"Biraz toparlanınca yazacağım. Sevgili Canan’ın kılına dokunamaz kimse. İmamoğlu’nu da böyle saçma ve hukuksuzca alaşağı etmek isteyenlerin de karşısında duracağım. Yedirtmeyiz. Tüm baş sağlığı dileyenlere şükranlarımla.

'Kötü'ye karşı kazanmak için 'çirkin'i de yanına alamayacağını ve bunun hepimizde hayal kırıklığı yarattığını, Ekrem İmamoğlu'nun iyi anladığını düşünüyorum. Ona karşı yapılacak hukuksuzca haksızlığın karşısındaysa tabii ki duracağız. Çünkü bu ülkede başta hukuksuzluğa karşıyız!

Sevgili Canan’ın yanındayız. Kılına dokundurtmayacağız. Asıl kahramanımız Canan Kaftancıoğlu'dur. Asla yedirtmeyiz."