Eskişehir'de ekmeğin gramajı düştü fiyatı çıktı

Eskişehir'de 210 gramajı 3 lira olan ekmeğin gramajı 200'e düşürüldü. Fiyatı ise 4 liraya yükseldi. Zam, Kurban Bayramı'ndan sonra uygulanacak.

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Haziran 2022 15:50
Eskişehir'de ekmeğin gramajı düştü fiyatı çıktı

Eskişehir İç Anadolu Fırın İşletmecileri Sendikası, artan maliyetleri gerekçe göstererek 3 liradan satılan 210 gramlık ekmeğin, 200 grama düşürülerek 4 liraya çıkarılmasına ilişkin zam talebini, Ticaret Odası meclisine sundu.

200 grama düştü, 5 liraya çıktı

Meclis, gündeme alınan zam talebini kabul ederken, ekmeğin fiyatı 4 liraya yükseldi. İç Anadolu Fırın İşletmecileri Sendikası Başkanı Musa Kazım Mülazımoğlu yaptığı yazılı açıklamada, 3 liradan satılan 210 gramlık ekmeğin, 200 grama düşürülerek 4 liraya çıkarıldığını, 250 gram ekmeğin ise 5 liradan satılacağını duyurdu.

Zam bayramdan sonra

Zamların Kurban Bayramı’nın ardından uygulanmaya başlanacağı belirtilen açıklamada, "Fırıncı esnafını ham maddesine gelen zamlar karşısında ticaretimizi devam ettirebilmemiz için ekmeğe zam yapmak zorunda kaldık. Bu aldığımız fiyat tarifesi Eskişehir ve ilçelerinde geçerli olmak şartıyla, değerli oda başkanlarımızın ricası ve fırıncı esnafının fedakarlığıyla yeni tarife, Kurban Bayramı sonu itibariyle geçerli olacaktır" denildi.

KAYNAK: DHA