Erdoğan'dan Ayasofya Kozu!

Erdoğan'dan Ayasofya Kozu!
Erdoğan son seçim kozunu oynamaya hazırlanıyor: Ayasofya...7 Haziran seçimleri yaklaşırken Odatv, AKP kulislerinden ilginç bir iddiaya ulaştı. Buna göre AKP’nin son seçim kozu Ayasofya olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan...

Erdoğan son seçim kozunu oynamaya hazırlanıyor: Ayasofya...

7 Haziran seçimleri yaklaşırken Odatv, AKP kulislerinden ilginç bir iddiaya ulaştı. Buna göre AKP’nin son seçim kozu Ayasofya olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile birlikte Ayasofya’da namaz kılacak.

İstanbul’un fethiyle kiliseden camiye çevrilen ve cumhuriyet sonrası müzeye dönüştürülen Ayasofya’ya yönelik namaz hamlesiyle Erdoğan, özellikle MHP ve Milli İttifak seçmeninden oy almak amaçlıyor. Bunun için Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla birlikte katılacağı 29 Mayıs fetih kutlamaları da özel olarak tercih edildi.

Ayrıca Erdoğan’ın Ayasofya’da Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile birlikte namaz kılacakları belirtildi. AKP’nin son reklam filminde de Ayasofya’ya atıfta bulunulacağı söylenirken söz konusu karar hakkında seçimlere kadar kampanya yürütüleceği aktarıldı.

Sözcü