Erdoğan yeni arayış içinde: 'Eski dostuna' ittifak mesajı gönderdi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AKP'ye yakın üst düzey bir ismin kendisiyle görüşerek Gelecek Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılması için girişimlerde bulunduğunu ifade etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Ocak 2022 11:48
Erdoğan yeni arayış içinde: 'Eski dostuna' ittifak mesajı gönderdi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu belirterek AKP'ye yakın üst düzey bir ismin kendisiyle Gelecek Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılması için girişimlerde bulunduğunu kaydetti.

KRT TV ekranlarında yayınlanan Çiğdem Akdemir ile Söz Meclisi programının konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhur İttifakı'nda yeni arayışlar var

Özdağ, anayasanın ilişkili maddeleri gereğince AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üçüncü kez cumhurbaşkanlığına aday olabilmesi için erken seçim olması gerektiğini söyledi. Özdağ, yaklaşan seçimler dolayısıyla Cumhur İttifakı'nda yeni arayışların ortaya çıktığını ifade ederek, çeşitli muhalefet partilerinin Cumhur İttifakı'na davet edilmesine yönelik girişimlerin olduğunu söyledi.

'Önemli bir kişiyle bana mesaj gönderdiler'

Özdağ, AKP dışından üst düzey bir isim tarafından görüşmek üzere davet aldığını ve davet edilen yerde görüşmeye katıldığını söyledi. Özdağ, görüşmede Gelecek Partisi'ne Cumhur İttifakı ile bir olma yönünde mesaj verildiğini dile getirdi.

Söz konusu mesajın Erdoğan'ın talimatıyla gönderildiğini belirten Özdağ, kendisinin ve partisinin bu yöndeki girişimlere kapalı olduğunu ifade ettiğini söyledi.