Erdoğan ve Davutoğlu'na "Ultra" Koruma

Erdoğan ve Davutoğlu'na "Ultra" Koruma
 HDP'nin seçimlerden hemen önceki 5 Haziran 2015 Diyarbakır mitingiyle başlayan bombalı saldırılarda şimdiye kadar 188 kişi öldü. Diyarbakır'da 5, Suruç'ta 34, Ankara barış mitingine bombalı saldırıda 109, Sultanahmet'te...

 HDP'nin seçimlerden hemen önceki 5 Haziran 2015 Diyarbakır mitingiyle başlayan bombalı saldırılarda şimdiye kadar 188 kişi öldü. Diyarbakır'da 5, Suruç'ta 34, Ankara barış mitingine bombalı saldırıda 109, Sultanahmet'te 11 turist, Ankara'daki son saldırıda ise 29 vatandaşımız hayatını kaybetti.

VATANDAŞ NEDEN KORUNMUYOR?

Devletin zirvesi için kuş uçurulmazken, bombacılar ellerini kollarını sallaya sallaya ülkemize girip iki defa Ankara'nın göbeğinde, devletin kalbinde bomba patlatıp 7 ayda 188 vatandaşımızın canını aldı.

ERDOĞAN İÇİN ASFALT KAZILDI

Kısıklı'daki konutundan çıkmaya hazırlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için polis yol boyunca güvenlik önlemi aldı. Eski Kısıklı Caddesi'nden Altunizade'ye inen Şile Otoyolu yan yol ile Neşetbey Sokak'ın kesiştiği kavşakta asfalt üzerinde şüpheli bir kabarma tespit edildi. Polis ekipleri, belediye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen belediye ekipleri bölgeyi bariyerle çevirdi. İşçiler, uzman polislerin kontrolü altında asfaltı kazdı. Kazılan asfaltın altı incelendi. Asfalttaki kabarmaya hemen yanda bulunan rögar kapağından taşan suyun sebep olduğu tespit edildi. Kısa bir süre sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konvoyu olay yerinden geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kısıklı'daki konutundan çıkarak Tarabya Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne gitti.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

DALGIÇLAR DERELERDE PATLAYICI ARADI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün Bingöl'de toplu açılış töreninde halka hitap edip, çeşitli ziyaretlerde bulunduktan sonra kentteki sivil toplum örgütü temsilcileriyle biraraya gelecek. Başbakan Davutoğlu'nun gelişi öncesi kentte çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Havaalanından kent merkezine kadar Davutoğlu'nun geçiş güzergahına belirli aralıklarla zırhlı araçlarla polis ve askerler konuşlandırıldı. Yol üzerinde park halindeki araçlar ile çevrede uzman köpeklerle patlayıcı araması yapıldı.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'nden gelen Sualtı Arama Kurtarma Timi'nde görevli dalgıç polisler yol üzerindeki dereler ve köprü altlarında dedektörlerle su içinde patlayıcı arama tarama faaliyetinde bulundu. Dalgıç polislerin arama yaptığı sırada güvenliklerini de polis ekipleri sağladı.