Erdoğan, kaş göz işaretiyle Bakan Akar'ı böyle uyardı

Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden ihracatının tekrar başlatılmasını kapsayan anlaşma bugün İstanbul'da imzalandı. Törene damga vuran hareket ise Erdoğan'dan geldi. Cumhurbaşkanı, imzaladığı sözleşmeyi elinde tutan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı karşı tarafla değiş tokuş etmesi konusunda mimikleriyle uyardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in hazır bulunduğu, Ukrayna ve Rusya taraflarının katılımıyla gerçekleştirilen tahıl sevkiyatı anlaşması imza töreni, Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleşti.

İmzayı attıktan sonra bir süre bekledi

Guterres'in ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın peş peşe yaptığı kısa konuşmaların ardından imza aşamasına geçildi. Türkiye tarafında anlaşmaya imza atan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, imzayı attıktan sonra bir süre belgeyi elinde tuttu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaş göz işaretiyle uyardı

O anlarda devreye giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Akar'a kaş göz işareti yaparak elindeki belgeyi karşı tarafla değiş tokuş etmesi konusunda uyarıda bulundu.

Belgeleri karşı tarafla değiş tokuş ettiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarısının ardından Bakan Akar, karşı taraf ile ellerinde belgeyi değiş tokuş ederek kameralara tokalaşırken poz verdiler.