Erdoğan, Boynukalın'ın 'pamuk' göndermesini duyunca yüzünü buruşturmuş

Abdulkadir Selvi, eski Ayasofya imamı Mehmet Boykukalın'ın sosyal medya hesabındaki ifadelerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne geldiğini ve Erdoğan'ın "yüzünü buruşturduğunu" yazdı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Mayıs 2021 15:33
Erdoğan, Boynukalın'ın 'pamuk' göndermesini duyunca yüzünü buruşturmuş

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Furkan Vakfı’nın kurucusu Alparslan Kuytul ile eski Ayasofya imamı Mehmet Boykukalın hakkındaki ilgili gündemlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne geldiğini yazdı.

Selvi, "Alpaslan Kuytul’culara camide biber gazlı müdahale ile Ayasofya’nın eski imamı Mehmet Boynukalın’ın 'pamuk' göndermesi AK Parti MYK’da gündeme geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, camide onlara müdahale şekli yanlıştı. Onların yaptığı da yanlıştı. İkisi de yanlış diyor. Dini meselelerde siyasetin değil, Diyanet’in konuşması gerektiği üzerinde duruluyor. Erdoğan, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Diyanet’le bir toplantı yapılması talimatını veriyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bir çaba içinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kapsamlı bir toplantı yapılarak, bu konular ele alınacak" dedi. 

Selvi, Boynukalın'ın "Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım" ifadeleriyle ilgili olarak da, "Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Mehmet Boynukalın’ın 'pamuk' göndermesinden haberi olmadığı anlaşılıyor. Erdoğan duyunca yüzünü buruşturuyor" ifadesini kullandı.