Ebabil Harekatı yöneticisi: Emin Şen ile görüştük, Soylu'ya yakınız

Ebabil Harekatı yöneticisi: Emin Şen ile görüştük, Soylu'ya yakınız
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in İçişleri Bakanlığı’nda ‘basın müşaviri’ olarak görev yaptığını açıkladığı Emin Şen’e bağlı olduğu öne sürülen Ebabil Harekatı’nın yöneticisi, Şen ile görüştüğünü ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yakın olduklarını söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanlığı Müşaviri olduğu ileri sürülen Emin Şen'in liderliğinde, Bakan Süleyman Soylu’ya bağlı olarak hareket eden 'Ebabil Harekâtı' isimli hesabın, 8 bin troll'e bilgi servis ettiğini ileri sürmüştü. 25 kişilik Telegram kanalında üretilen içeriklerin sosyal medyada yayılması karşılığında bu kişilere maaş verildiği de ileri sürülmüştü. Özgür Özel, Emin Şen'in kamudan aldığı ihaleler sayesinde maaş ödemesi yaptığını belirtmişti.

Emin Şen ile görüşmüşler

T24'ten gazeteci Hazar Dost'un haberine göre, isminin paylaşılmasını istemeyen Ebabil Harekâtı yöneticisi, Emin Şen ve AKP bağlantıları hakkında çeşitli iddialarda bulundu. Ebabil Harekatı'nın ‘gönüllü bir yapılanma’ olduğunu savunan kişi, farklı isimlerde benzer oluşumların olduğunu söyledi.

Kendisinin sosyal medya paylaşımlarından herhangi bir kazanç elde etmediğini ileri süren yönetici, Ebabil Harekatı’nın ‘Soylu’nun ekibi’ olarak çalıştığını belirtti.

"Emin Şen ile 31 Mart İstanbul seçimleri döneminde Haliç yakınındaki ofisinde buluştuk. Bu buluşma için mekanı Selami Haktan ayarladı" diyen yönetici, AKP’li başka bir danışmanla daha görüştüklerini ileri sürdü. Yönetici, sözkonusu danışmanın talebinin ise sosyal medyada ‘derli toplu paylaşım yapılması’ olduğunu söyledi.

Şen, Ebabil Harekatı'yla ilişkisini reddediyor

Öte yandan gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV'de Seda Selek moderatörlüğündeki Perdenin Önü Arkası'nda Emin Şen ile yaptığı görüşmeyi anlatmış, Şen'in 8 bin kişiye maaş verdiği ve Ebabil Harekatı'yla bağlantısı olduğu iddialarını reddettiğini aktarmıştı.