Emin Şen'in paylaşımları ifşalandı: Anıtkabir yakılacak, Gülen gelecek

Emin Şen'in paylaşımları ifşalandı: Anıtkabir yakılacak, Gülen gelecek
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in İçişleri Bakanlığı’nda ‘basın müşaviri’ olarak görev yaptığını açıkladığı Emin Şen’in 'eminimsi' ismiyle yaptığı sosyal medya paylaşımları ortaya çıktı. "Fethullah Gülen ile AKP'yi barıştırma" gibi ifadelerin yer aldığı paylaşımlarda, "Anıtkabir'in 2023'te yakılacağına" dair ifadeler de görüldü.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanlığı’nda ‘basın müşaviri’ olarak görev yaptığını açıkladığı Emin Şen’in Bakan Süleyman Soylu’ya bağlı olarak 8 bin kişilik trol ordusunu yönettiğini iddia etti. Özel, Emin Şen’in Emniyet ve Jandarma’nın resmi Twitter hesabını da yönettiğini açıkladı.

Özel yaptığı açıklamada Şen'in sosyal medyada "eminimsi" adıyla paylaşımlarda bulunduğunu bildirerek, "İçişleri Bakanlık Müşaviri Emin Şen. Sosyal medya ismiyle ‘eminimsi.’ Trol başı. Müşavir olarak şirket bile kuramaz ama bu kurmakla kalmamış kamu kurumlarından ihale almış. Buzdağının görünen kısmı 24 milyon lira... Tümü Soylu’yla bağlantılı…" ifadelerini kullandı.

T24'ün haberine göre, sosyal medyadaki "eminimsi" hesabında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e övgülerin yer aldığı görüldü. Hesaptan yapılan bir paylaşımda, "AKP ve Gülen Cemaatini barıştıralım" ifadeleri dikkat çekti.

1673542663492-a-1.jpg

Atatürk düşmanlığı ve Anıtkabir hakkında ifadelerin de bulunduğu hesapta, "Anıtkabir 2023'te yakılacak" denildi.

1673542685564-a-2.jpg

1673542694381-a-3.jpg

Sözkonusu hesap, Özel'in açıklamalarının ardından kapatıldı. Özel, İpek Özbey moderatörlüğündeki Sansürsüz'de yaptığı açıklamada, "Biz bilgileri silmelerini bekliyorduk" diyerek, Emin Şen'in bütün paylaşımlarının ellerinde olduğunu belirtti.

1673542710056-fm-rjhfy-xo-a-uap-y-3-1.png

Etiketler :