Bakanlık, Emin Şen'in SGK dökümlerini paylaştı: İhale açıklamaları yanıtsız kaldı

Bakanlık, Emin Şen'in SGK dökümlerini paylaştı: İhale açıklamaları yanıtsız kaldı
İçişleri Bakanlığı, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in İçişleri Bakanlığı’nda ‘basın müşaviri’ olarak görev yaptığını açıkladığı Emin Şen’in kamu personeli olmadığına ilişkin SGK dökümlerini paylaştı. Bakanlık, Şen'in Soylu için çalışan 8 bin kişilik bir trol ordusunun çeşitli bakanlıklar ve kamu kurumlarından yüzbinlerce dolarlık ihaleler aldığı açıklamalarını ise yanıtsız bıraktı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanlığı’nda ‘basın müşaviri’ olarak görev yaptığını açıkladığı Emin Şen’in Bakan Süleyman Soylu’ya bağlı olarak 8 bin kişilik trol ordusunu yönettiğini iddia etti. Özel, Emin Şen’in Emniyet ve Jandarma’nın resmi Twitter hesabını da yönettiğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı, Özel'in açıklamalarının ardından Soylu'nun sosyal medya danışmanlığını yürüten Şen'in kamu personeli olmadığına ilişkin SGK dökümlerini paylaşıldı. Sözkonusu açıklamada, "Sayın Bakanımızın çok uzun yıllardır sosyal medya danışmanlığını yürüten Emin Şen'in kamu personeli olmadığı SGK dökümlerinde çok açık şekilde görülecektir" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Şen'in Bakanlık Müşaviri veya 657’ye tabi devlet memuru olmadığı kaydedilen açıklamada, sahibi olduğu SM360’ın ve ortağı olduğu Native Şirketi'nin sosyal medya yönetimi için çeşitli bakanlıklar ve kamu kurumlarından aldığı yüzbinlerce dolarlık ihalelere ilişkin açıklamalara ise yanıt verilmedi.

Bakanlığın açıklamasının tamamı ise şöyle:

fmr71tvx0aeoftm.jpg

Etiketler :