Dijital ekranla soruldu: 128 Milyar Dolar Nerede?
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 16.04.2021 14:02

Dijital ekranla soruldu: 128 Milyar Dolar Nerede?

Merkez Bankasının kaybolan rezervlerine ilişkin asılan “128 milyar dolar nerede?” pankartlarının 40’tan fazla kentte sökülmesinin ardından CHP, iktidara yönelttiği sorusunu bu kez genel merkez binasına, dijital dev ekrana yansıttı.

CHP, Merkez Bankası’nın kaybolan 128 milyar dolarlık rezervini sormaya devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanına asan CHP, 40’tan fazla kentte engellemelerle karşılaştı. Savcılık ve mülki idare amirlerinin talimatları ile harekete geçen polis ekipleri, önce billboardlar ve ardından CHP’nin il ve ilçe binalarına asılan “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartlar, kiralık vinçlerle bulundukları yerlerden söktü.

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre; İl ve ilçe örgütlerinde yaşanan gelişmelerin ardından CHP, “128 milyar dolar nerede” sorusunu genel merkez binasına taşıdı. Ankara Söğütözü’nde bulunan CHP Genel Merkezi’nin Anadolu Bulvarı’na bakan cephesindeki dijital dev ekrana, “128 milyar dolar nerede” sorusu yansıtıldı. CHP’nin, “iktidarı rahatsız ettiğini” belirttiği soru, genel merkezin çelik konstrüksiyon cephesinde dev vidalarla sabitlenmiş olan dev ekrana yansıtıldı.

Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcıları ve CHP’li milletvekilleri başta olmak üzere, Türkiye genelinde CHP örgütlerinde görev alan parti üyeleri, sosyal medya profil fotoğraflarını “128” ifadesi ile değiştirdi.

 

Gündem