Demirtaş'tan Erdoğan'a İmralı yanıtı

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendisini kast ederek, "Edirne'deki en büyük hesabı İmralı'dakine verecek" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Ocak 2022 16:01
Demirtaş'tan Erdoğan'a İmralı yanıtı

Demirtaş, "Siyasetçiler halka, partisine, parlamentoya, BAĞIMSIZ yargıya hesap verir. Sen benim için "kaygılanmayı" bırak da kendi vereceğin hesabı düşün" dedi.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin son grup toplantısında “Selahattin Demirtaş'ın Abdullah Öcalan’a hesap vereceğini” söylemişti. Erdoğan, şu ifadeleri kullanmıştı:

"PKK’nın güdümündeki parti ne yapacağını, ne söyleyeceğini, nasıl davranacağını belirlemek için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor. Bunların göğsündeki şeref madalyası dağa kaçırdığı yavrular, bunlardaki vicdan bu" diyen Erdoğan, terör örgütü PKK lideri Öcalan'la Demirtaş arasında "hesaplaşma" olduğunu iddia etti. Erdoğan, "Edirne'deki, en büyük hesabı İmralı'dakine verecek. Zannediliyor ki her yer şu anda toz pembe. Değil. Onlarında kendi içlerinde ayrı bir hesaplaşmaları var. Ve bu hesaplaşmayı da yapacaklar"

Erdoğan'ın bu açıklamasını değerlendiren AKP'li yetkili, teörö örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ın 2019’daki yerel seçimlerde olduğu gibi yeni bir mektup yazmasının gündeme gelebileceğini söyledi.