Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 29.05.2021 14:24

Çiftçinin soğanı tarlada kaldı, yurttaşlar akın etti

Osmaniye’de bir çiftçi satamadığı için yaklaşık 10 dönüm arazi üzerine ektiği soğan tarlasında hasat yapamadı. Tarlaya gelen vatandaşlar torba torba soğan topladı.

Osmaniye-Kadirli yolu üzerinde bulunan yaklaşık 10 dönümlük iki ayrı araziye kışlık soğan eken bir çiftçi satamadığı için hasat yapmadı. Çiftçinin hasat yapmadığını öğrenen yurttaşlar soğan tarlasına akın etti. Tarla sahibinin izniyle soğanları topladıklarını söyleyen vatandaşlar kısa sürede torba torba soğan topladı. Soğan tarlasındaki insan ve araç kalabalığı drone ile havadan görüntülendi. 

'Satamadı'

Çiftçinin soğanları satamadığı için hasat yapmadığını belirten vatandaşlar, “Tarlayı bozmuş sahibi soğan öyle kalmış tarlada. Satamamış biz de geldik topluyoruz. Fazla fazla topladık komşulara falan da vereceğiz. Yensin yazıktır tarlada çürümesin. Çiftçinin halini görüyorsunuz. Allah sahiplerine yardım etsin. İhtiyacı olan herkes başak yapıyor. Evimizin ihtiyacı için topluyoruz” diye konuştular. 

Soğan toplamak için duran TIR şoförü ise “Mal sahibi kimse çok teşekkür ederim. Ben de topladım sırtımda görüyorsun. TIR şoförüyüm yollara bazen menemen yaparken içerisine soğan lazım oluyor. Ben ilk geçerken hayret ettim. Dedim ki bu adam bu kadar işçiyi nerden buldu. Arı gibi çalışıyor millet, anlamadım önce. Birine telefon açtım mal sahibi orayı dağıttı iş yapamadı falan dedi. Geri dönüşte geldim bir arkadaşın yanına yanaştım. Dedim ki bereketli olsun ben de alabilir miyim, 'ne demek tarla senin' dedi” dedi. 

İHA