CHP'li Özel: Soylu'ya çatlayan ar damarı kadar yakınız

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bu akşam Halk TV'de katıldığı canlı yayında Bakan Süleyman Soylu’ya bağlı olduğunu iddia ettiği trol ordusu hakkında konuştu. Özel, "Bunlar Süleyman Soylu kimi tut derse onu tutarlar, kimi yut derse onu yutarlar" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanlığı’nda basın müşaviri olarak görev yaptığını açıkladığı Emin Şen’in Bakan Süleyman Soylu’ya bağlı olarak 8 bin kişilik trol ordusunu yönettiğini iddia etti. Özel, Emin Şen’in Emniyet ve Jandarma’nın resmi Twitter hesabını da yönettiğini açıkladı.

Emin Şen açıklamalarının ardından ilk kez Halk TV'de İpek Özbey moderatörlüğündeki Sansürsüz programına katılan Özel, şu sözleri dile getirdi:

'Bunlar Soylu'nun ebabilleri'

"Ebabil ne yapar Lût Kavmi'ni taşlar, Lut Kavmi'ni perişan eder. Bizi Lut kavmi görüyor. Ebabil AKP'nin, sarayın değil bunlar sadece Soylu'nun ebabilleri. Bu ebabil kuşları için Damat Albayrak'ta Lut Kavmi'nin bir üyesidir. Mustafa Şentop'a saldıran ebabiller bu ebabiller. Ne hazindir ki meclisin başkanına saldıranlar maaşı parayı içişleri bakanlığından alıyorlardı. Damat Albayrak'a saldıran onu itibarsızlaştıran ebabil ordusu, damat Albayrak'ı da benim gibi Lut Kavmi'nin bir üyesi olarak görüyor. Bu ordunun bölge komutanları var zamanla açıklarız. Dosyanın devamı bugünden itibaren oluşmaya başladı.

'Bu kirli Süleyman'ın troll ordusu'

Kimse şöyle düşünmesin, "sosyal medya kirli bir alan, çok troll ordusu var. Bu da bizim troll ordusu." Yok kardeşim bu kirli Süleyman'ın troll ordusu. Bu namıyla müsemma suç işleri bakanının troll ordusu.

'Bunlar Süleyman Soylu kimi tut derse onu tutarlar'

Yarın Tayyip Erdoğan görevden alsın Tayyip Erdoğan'a itibar suikasti yapacaklar. Yarın MHP buna mesafe koysun, bunlar MHP ile ilgili bilgileri açıklayacaklar. Bunlar Süleyman Soylu kimi tut derse onu tutarlar, kimi yut derse onu yutarlar, kimi ısır derse onu ısırırlar. Bu ebabil de öyledir, bugün ifşa ettiklerim de öyledir.

Bunlarda ordunun kurmay başkanı Emin Şen'dir. Ordunun Kurmay başkanı Süleyman Soylu'dur. Ordunun ayrı ayrı komutanları var. onları da önümüzdeki günde bölge bölge açıklarız. Dosyanın devamı bugünden itibaren tekrar oluşmaya başladı.

'Soyluya Çatlayan ar damarı kadar yakınız'

Şu noktadayız herkesi 'ayakkabı numarasına kadar teröristleri biliyoruz' diye tehdit eden birilerinin biz de tüm numaralarını biliyoruz. Şüphesiz bu topraklarda yaşan müslümanlar şöyle söyler 'Biz size şah damarı kadar yakınız.' Biz de Süleyman Soylu'ya çatlayan ar damarı kadar yakınız. Onu çok yakından takip ediyoruz.

Bilgilere nasıl ulaşıldı?

Biz bu bilgilere şöyle ulaştık; Sayın Genel Başkan geçen sene trol açıklaması yaptığında kandırılan gençler var dedi. Bugün 8 bin kişiyi yöneten 25 kişilik kapalı gruptan sağlıklı bilgiler aldığımız troll çavuşu "ben bunun suç olduğunu bilmiyordum, ben bundan üzüntü duyuyorum beni affeder misiniz" dedi. Biz de kendisine kardeşim bunlar suç, ama sen bu suçları sana işletenleri ifşa edersen biz senden değil ondan şikayetçi oluruz dedik. Trollerde çorap söküğü böyle başladı"

Halk TV Canlı yayınında söz alan Gazeteci Barış Pehlivan Özel'e, "Emin Şen'in eski tweetlerinde 'Anıtkabir 2023'te yıkılacak' 'Fethullah Gülen gelecek birlikte kemalist terör örgütünün eylemlerini seyredeceğiz' ifadeleri var. Şimdi bu ülkedeki İç İşleri Bakanlığı'nın bu kadar sayın sayın diyerek andığı kişinin böyle tweetleri var. Böylesi tweetleri başkası atsa ne olurdu? Polislerin operasyon yapması lazım değil mi ne dersiniz?" sorusu yöneltti.

Özel, "Şunu söyleyeyim biz bu arkadaş için Soylu'yla ne zamandır tanışıyor diye bakınca 2011'de temasını gördük. Zaten ben onu ifşa ettiğimde kendisi bütün sosyal medya hesaplarını kapattı. Benim Sinan Ateş ile ilgili bir bağlantıyı açıklayacağımı düşünerek üzerine alınmamışlar. Biz de zaten Emin Şen rahat etsin istiyorduk. Onun bütün sosyal medya paylaşımları elimizde var. Hatta dikkat ettiyseniz apar topar neleri sildiklerini gördük. Emin Şen'e sesleniyorum bütün attığın tweetler elimizde. Süleyman Soylu'ya sesleniyorum 'Sen utanmadan sıkılmadan 10 kasımda Anıtkabir'de yürüdün, bir sonraki 10 kasımda 2023'te Anıtkabir'in yıkılacağını söyleyen kişi senin en yakının ve sen ona bugün bile sahip çıkıyorsun"

'Bakanlık internet sitesini kapattı'

Özel sözlerine şöyle devam etti:

"Basın toplantım biterken koskoca İç İşleri Bakanlığı internet sitesini kapadı. 404 hata kodu ile böyle bir site yok oldu. 24 Ekim 2016'da bakanlık müşavirliğine atandı2 yazısını kaldırmışlar yerine 'Bakan danışmanı' yazmışlar. Oysa gezdiği bütün illerdeki valiliklerde 'bakan müşavirimiz bizi ziyaret etti' diye paylaşımlar var. Ama bunu bile statüsünü ekranda değiştirerek milleti yanıltan bir suç örgütüyle karşı karşıyayız.

Trollere bütçe var, mehmetçiğe yok

Bülent Turan, bana "Dikkati o kadar yukarı çektin ki biz bakanı istifa ettirecek bir şey bekliyorduk" dedi. Yani dünya ülkelerine göre bunlarla bakan istifa eder ama Bülent Turan hala daha fazla bir şey yapmış olmasını ihtimal dahilinde görüyor ve bu parti bu ülkeyi yönetiyor.

Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ydı SMA hastası çocukların parası ödenmezdi. Sebep 'Bütçe yok para yok çok pahalı'ydı. Trollere para var SMA'lı çocuklara yok. Bugün İç İşleri Bakanı, canları burnunda sınırda uzman çavuşlar erbaşlar görev yapıyorlar. Bir çok talepleri bütçe yok diye karşılanmıyor. Trole bütçe var, ebabile bütçe var, Uzman erbaşa yok. Trole para bulup mehmetçiğe para bulmuyorlar. Bunların hesabını milletimiz sandıkta soracak"

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :