'CHP İktidarında Engelliler Korunacak'

'CHP İktidarında Engelliler Korunacak'
 CHP Adana Milletvekili Adayları Zülfikar İnönü Tümer ve Mustafa Bilgilioğlu, Yedipınar Engelliler Parkı’ndaki ailelerle görüştü. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayları Zülfikar İnönü Tümer ve...
 CHP Adana Milletvekili Adayları Zülfikar İnönü Tümer ve Mustafa Bilgilioğlu, Yedipınar Engelliler Parkı’ndaki ailelerle görüştü.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayları Zülfikar İnönü Tümer ve Mustafa Bilgilioğlu, CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan’la birlikte Yedi Pınar Engelliler Parkı’ndaki aileleri ziyaret etti.

CHP iktidarında engellilerin 400-600 lira engellilik desteği alacağını vurgulayan CHP’li adaylar, “Yoksulu olmayan bir Adana hedefliyoruz. Aile sigortası uygulamasıyla mevcut sosyal yardımlar iki katına çıkacak. Bu uygulama sayesinde hiçbir hanenin geliri aylık 720 liranın altında olmayacak” dedi.

Aile Sigortası ödemelerinin doğrudan ailenin kadınının banka hesabına yapılacağını dile getiren Tümer ve Bilgilioğlu, “65 yaş üzerindeki vatandaşlarımız 300 lira yaşlılık desteği, engelliler 400-600 lira arası engellilik desteği alacak. Sosyal yardımlar, vatandaşa bahşetmek, lütfetmek olarak değil, Sosyal Devlet olmanın gereğinden doğan bir hak olarak yapılacak. Bu hak, bugün olduğu gibi iktidar yanlıları kollanarak değil, herkese eşit olarak verilecek” diye konuştu.