Bomba Sanılan Termostan Çay Çıktı

Bomba Sanılan Termostan Çay Çıktı
KÜTAHYA'da Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı karşısında yol kenarına bırakılan alüminyum folyo ile sarılı termos, bomba şüphesiyle patlatıldı. Parçalanan termosun içerisinde demlenmiş çay olduğu anlaşıldı.Hava Er Eğitim...

KÜTAHYA'da Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı karşısında yol kenarına bırakılan alüminyum folyo ile sarılı termos, bomba şüphesiyle patlatıldı. Parçalanan termosun içerisinde demlenmiş çay olduğu anlaşıldı.

Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı nizamiyesi karşısındaki yol kenarında çimlerin üzerinde açma kapağının olduğu bölümü alüminyum folyo ile sarılmış bir termos görenler bunun bomba olabileceği şüphesiyle '155 Polis İmdat' hattını arayarak ihbarda bulundu. İhbar üzerine termosun bulunduğu yere polis ekipleri sevk edildi.

Gelen bomba uzmanı özel giysilerini giyip şüpheli termosun yanına yaklaştı. Fünyenin bir ucunu termosun yanına bırakan bomba uzmanı daha sonra uzaktan kumandayla patlamayı gerçekleştirdi. Patlama sesi çevrede heyecan yaratırken parçalanarak kullanılamaz hale gelen termosun içerisinde demlenmiş çay olduğu anlaşıldı. Termosun asker ziyaretine gelen bir kişi tarafından unutulmuş olabileceği belirtildi.