Bayramın ilk gününde acı bilanço

Bayramın ilk gününde acı bilanço
Kurban Bayramı'nın getirdiği 9 günlük tatilde yollarda yoğunluk oluştu. Kurbanlık taşıyana araçlar ve tatile gitmek için yola çıkanlardan çok sayıda kaza haberi geldi.

Kurban Bayramı'yla birlikte ilan edilen 9 günlük tatil nedeniyle trafikte yoğunluk yaşanıyor. Trafikte yaşanan yoğunluk ise her bayramda olduğu gibi bu bayram da kazalara neden oluyor. Bayramın birinci günü Türkiye'nin pek çok yerinden trafik kazası haberleri gelirken, can kaybı ve yaralılar da bilançoyu ağırlaştırıyor.

Yanan araçta sıkıştı

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde oturan Burak Taşdemir, Çavdarhisar ilçesine kurbanlık keçi bırakıp, geri dönmek için bindiği otomobille çıktığı yolda kaza yaptı. Tarlaya savrulan araç, alev alırken, Taşdemir de sıkıştı. Alev alan araçta sıkışan genç, hayatını kaybetti.

Kurbanlık yüklü araca çarptı

Erzurum'da, dün gece saatlerinde Emre Tavşan kontrolündeki araç, kurbanlık yüklü traktörün römorkuna çarptı. Hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Emre Tavşan, yaralandı.

kurbanlik-yuklu-traktore-carpan-otomobilin-surucusu-yaralandi-1517-dhaphoto1.jpg

Kayseri'de 8 yaralı

Kayseri'de saat 10.00 sıralarında diyaliz hastalarını taşıyan minibüs ile kurban kesmeye gidenlerin içinde bulunduğu hafif ticari araç çarpıştı. Kazada 8 kişi yaralandı.

diyaliz-hastalarini-tasiyan-minibus-ile-hafif-ticari-arac-arac-carpisti-8-yarali-1480-dhaphoto6.jpg

6 aylık bebek hayatını kaybetti

Bursa'nın Harmancık ilçesinde sürücüsünün kontrolünden çıkıp şarampole devrilen otomobildeki 6 aylık Hatice Korol hayatını kaybetti. Araçta bulunan Yaşar Korol ile yanındaki eşi Hacer, çocukları Huzeyfe (13), Mehmet Ramazan (18) Sueda (15) ve Abdullah (6) ise yaralandı.

otomobil-sarampole-devrildi-6-aylik-bebek-oldu-6-kisi-yaralandi-7088-dhaphoto1.jpg

Denizli'de 1 ölü

Denizli'nin Tavas ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. Otomobilde sıkışan sürücü Mustafa Kızılkaya, sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

aa-20220709-28378509-28378506-denizlide-iki-otomobilin-carpistigi-kazada-1-kisi-oldu-7-kisi-yaralandi.jpg

Sivas'ta 5 yaralı

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde hafif ticari aracın devrilmesi sonucu 2'si çocuk 5 kişi yaralandı.

arac-1.jpg

Başkentte 'keçi kazası'

Başkentte yola çıkan keçiye çarpmamak için manevra yapan sürücünün kullandığı otomobilin başka bir otomobile çarpması sonucu 2'si çocuk 5 kişi yaralandı.

ankara.jpg

Aydınlatma direğine çarptı

İstanbul Ataşehir'de refüjdeki aydınlatma direğine çarpıp devrilerek yolun karşısına geçen kamyonetin sürücüsü yaralandı. Yaralı, hastaneye kaldırıldı.

aa-20220709-28376021-28376019-istanbulda-devrilen-kamyonetin-surucusu-yaralandi.jpg

Yolcu otobüsü devrildi

İstanbul'dan Geyikli istikametine giden yolcu otobüsü Çanakkale'de yoldan çıkarak şarampole devrildi. Kaza sonucu 7 kişi yaralandı, 34 yolcu ise başka otobüse sevk edildi.

yolcu-otobusu.jpg

Konya'da 15 yaralı

Konya'nın Kulu ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 5'i çocuk 15 kişi yaralandı.

kaza.jpg

Kaynak: DHA, AA

Kaynak:DHA