Başkan Genç Bavey Tarafından Onur Ödülü'ne Layık Görüldü

Başkan Genç Bavey Tarafından Onur Ödülü'ne Layık Görüldü
 Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bağımlılıkla mücadele alanında yapılan çalışmalarından dolayı onur ödülüne layık görüldü.Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Bağımlı Yaşam Evleri Gönüllüleri...

 Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bağımlılıkla mücadele alanında yapılan çalışmalarından dolayı onur ödülüne layık görüldü.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Bağımlı Yaşam Evleri Gönüllüleri Derneği (BAYEV) tarafından bağımlılıkla mücadele alanında yapılan çalışmalarından dolayı onur ödülüne layık görüldü. Ortaköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende Başkan Genç’in ödülünü kendisi adına Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili ve Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hüseyin Coşkun aldı.

BAYEV Yönetim Kurulu Başkanı Nurşah Alagöz ve Yardımcısı Umut Yılmaz’ın konuşmalarıyla başlayan ödül töreni halk oyunları ekibinin gösterisiyle devam etti.

Gençlerimizi Kötü Alışkanlıklardan Uzak Tutmak İçin Mücadele Ediyoruz

Ramazan programları nedeniyle törene katılamayan Başkan Genç adına ödül alan Uyuşturucu Komisyon Başkanı Hüseyin Coşkun katılımcılara Genç’in selamını ileterek; ‘’Belediye olarak toplumumuzun kötü alışkanlıklara başlamaması için çalışmalar yürütüyoruz. Bu konuda ciddi işler yaptığımızı biliyoruz. Kurtardığımız ve kurtaracağımız gençler ve toplumumuz adına alıyorum bu ödülü ve keşke böyle ödüller almamış olsaydık’’ dedi.

Madde Bağımlılığıyla İlgili Mücadele Komisyonu

Bir yıl önce Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in başkanlığında toplanan Sarıyer Belediyesi Meclisi’nde uyuşturucu ve madde bağımlılığı hakkında sunulan önerge kabul edilmiş, madde bağımlılığı ile mücadele için bir komisyon kurulmuştu. Bununla birlikte, aralarında bürokrat, doktor, müftü, emniyet mensubu, muhtarlar, basın kuruluşları, medyanın önde gelen isimleri, dernekler, spor kulüpleri, öğretmenler, uyuşturucu kullananlar ve aileleri olmak üzere bin 250 kişi ile yüz yüze görüşme yapan Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Coşkun başkanlığında ki komisyon, ortaya çıkan raporu kitapçık haline getirerek yol haritası çıkarttı.

Türkiye’de Bir İlk!

Türkiye’de ilk kez bir belediye, meclis kararı ile kurulan ve büyük bir titizlik ile çalışan komisyonun yaptığı görüşmeler sonucunda kullanım yaşı her geçen gün düşen madde bağımlılığına gençleri iten nedenler, toplumun etkisi, madde bağımlısı olan kişilerin ruhsal durumları, mücadele ile ilgili doğru stratejilerin belirlenmesi, toplumun her kesiminden insana düşen görevler ana başlıklar halinde belirlendi.

BAYEV’in insanların bağımlılık yapan maddelerden uzak kalmasını sağlamaya çalışanlara yönelik düzenlediği ödül töreninde; Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Konya Selçuk Üniversitesi, Milliyet Gazetesi, İstanbul Kent Yaşam Gazetesi, Show TV, Karınca Derneği, Bugün, Hürriyet, Sabah ve Habertürk Gazeteleri’de madde bağımlığına duyarsız kalmayıp yaptıkları çalışmalardan dolayı ödül aldılar.